Budynek urzędu w Turawie jest teraz oszczędny, ekologiczny i wygodny dla klientów. Inwestycja kosztowała 7 mln zł

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Budynek urzędu gminy w Turawie przeszedł gruntowną modernizację energetyczną. Dzięki inwestycji obniżą się koszty zużycia energii cieplnej oraz elektrycznej. W obiekcie powstało też wiele udogodnień dla klientów.
Budynek urzędu gminy w Turawie przeszedł gruntowną modernizację energetyczną. Dzięki inwestycji obniżą się koszty zużycia energii cieplnej oraz elektrycznej. W obiekcie powstało też wiele udogodnień dla klientów. Milena Zatylna
W Turawie zakończyła się termomodernizacja urzędu gminy. Dzięki inwestycji będzie nie tylko oszczędniej, jeśli chodzi o koszty ciepła, ale także wygodniej dla klientów.

- Przeprowadziliśmy kompleksową modernizację energetyczną urzędu gminy. Wymieniliśmy instalacje centralnego ogrzewania oraz elektryczną, zamontowaliśmy pompę ciepła, panele fotowoltaiczne i oświetlenie ledowe – mówi Maria Bocheńska, zastępca wójta gminy Turawa. – Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to mamy instalację już powyżej 60 kW, która w pełni zapewni nie tylko obsługę pompy, ale całego zapotrzebowania energetycznego urzędu. Dzięki temu budynek jest teraz w pełni oszczędny energetycznie.

W obiekcie powstały też udogodnienia dla klientów – zamontowano windę z wejściem od parkingu, plany tyflograficzne dla osób niewidzących oraz niedowidzących, zaś na parterze utworzono biuro obsługi.

- Wszystko po to, aby osoby z różnymi niepełnosprawnościami w pełni mogły korzystać z infrastruktury urzędu gminy – tłumaczy Maria Bocheńska. - Mam nadzieję, że komfort wszystkich klientów, odwiedzających urząd gminy się poprawi. Będzie cieplej, milej, wygodniej i bardziej estetycznie.

Urzędowy budynek zyskał też dodatkową powierzchnię.

- Przenieśliśmy ośrodek zdrowia do nowych pomieszczeń na terenie hali sportowej. Tam powstał nowoczesny obiekt. Pomieszczenia, które były wykorzystywane na potrzeby ośrodka, obecnie zagospodarował gminny ośrodek pomocy społecznej - dodaje zastępczyni wójta.

Inwestycja kosztowała w sumie około 7 mln zł i została sfinansowana z trzech źródeł. Były to: Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu (pożyczka i dotacja) oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska