Chcą wspierać, ale w innej formie

Materiał partnera zewnętrznego
Gmina Gogolin finansuje etaty dzielnicowych od 2003 roku.
Gmina Gogolin finansuje etaty dzielnicowych od 2003 roku.
Dążenie do rozsądnego i odpowiedzialnego gospodarowania budżetem oraz potrzeba wsparcia systemu oświaty, w związku z nieadekwatnym do potrzeb sposobem jego finansowania przez rząd, to powody, dla których samorząd gminy Gogolin poszukuje nowych możliwości dla dalszego prężnego funkcjonowania gminy.

I chociaż pojawiły się pogłoski o likwidacji Posterunku Policji w Gogolinie, to samorząd gminy Gogolin takowych działań nigdy nie podjął i nie zamierza podejmować. W wystosowanym w listopadzie ubiegłego roku piśmie do Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka, burmistrz Gogolina Joachim Wojtala skierował się z propozycją zmiany zasad wspierania finansowego gogolińskiego posterunku policji. -Nadal chcemy wspierać działalność naszego posterunku, ale w innej formie. Jesteśmy zainteresowani finansowaniem dodatkowych patroli policji, w miejsce pokrywania kosztów utrzymania całych etatów. Na ten cel zadeklarowaliśmy kwotę 50 000 zł - mówi burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Nie jest bowiem tajemnicą, że KPP w Krapkowicach posiada 12 wakatów, a prowadzone kampanie doboru do służby, sugerują, iż dysponuje środkami własnymi (z powstałych oszczędności, wobec istniejących wakatów) na wynagrodzenia dla obsadzonych stanowisk policjantów. Do tej pory z budżetu gminy na dodatkowe etaty wydatkowano już ponad 3 miliony złotych, a obecnie opłacane są cztery pełne etaty policjantów - dzielnicowych. Wsparcie finansowe gogolińskiego posterunku to nie jedyny wydatek samorządu w zakresie bezpieczeństwa.

-Tylko w ubiegłym roku na potrzeby gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych wydatkowano z budżetu gminy ponad milion złotych. Samorząd wspiera finansowo także Straż Miejską oraz Gminne Centrum Reagowania - mówi burmistrz Wojtala.

Do końca kadencji samorząd będzie musiał również zakupić dwa wozy bojowe dla jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska