Co zrobić, gdy dorosły syn nie dokłada się do budżetu? Prawnicy to wiedzą [GOŚĆ NTO]

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wbrew pozorom nie tylko ofiary w sprawach karnych mogą liczyć na wsparcie fachowców.

- Tę pomoc można uzyskać w z pozoru drobnych sprawach, które dla ludzi z nimi mierzącymi się są bardzo uciążliwe - mówi Aneta Rempalska z Sądu Okręgowego w Opolu. - Przykładowo zgłosiła się do nas kobieta, która miała problem z dorosłym synem. Mężczyzna mieszkał z nią, ale nie dokładał się do budżetu domowego, a oprócz tego, w ocenie kobiety, uprzykrzał jej życie. Pani nie zgłaszała na policji znęcania, bo mimo wszystko nie chciała robić synowi kłopotów. Zależało jej tylko na tym, żeby wyprowadził się z mieszkania. Korzystając z pomocy prawnika można znaleźć wyjście z sytuacji.

Sporo osób szuka pomocy w sprawach rodzinnych, na przykład wtedy, gdy partnerzy rozstają się, sąd reguluje kwestię ich kontaktów ze wspólnym dzieckiem, a jeden z rodziców utrudnia te spotkania. Ale wachlarz spraw jest znacznie szerszy.

Prawnicy w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem udzielają porad za darmo. To ważne, bo wielu pokrzywdzonych rezygnuje z dochodzenia praw właśnie z obawy o koszty.

Więcej w programie Gość nto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska