Drogi Opolszczyzny. Od środy, 25 marca zamknięte są dwie ważne drogi wojewódzkie: 487 w Boroszowie i 416 w Kórnicy

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W Kórnicy m.in. zostanie zbudowany nowy most.
W Kórnicy m.in. zostanie zbudowany nowy most. ZDW Opole
W Boroszowie pod Olesnem i Kórnicy pod Krapkowicami drogowcy zbudują między innymi nowe mosty, przebudują jezdnie i położą nowy asfalt. Uwaga kierowcy, drogi wojewódzkie w tych wsiach będą zamknięte przez kilka miesięcy. Wyznaczone zostały objazdy.

Od środy, 25 marca Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu zamyka dwie ważne drogi wojewódzkie: 487 w Boroszowie w powiecie oleskim i 416 w Kórnicy w powiecie krapkowickim.

Kórnica

Zakres planowanych prac na drodze wojewódzkiej 416 (Krapkowice - Głubczyce - Racibórz) w Kórnicy - to rozbiórka starego i budowa nowego mostu, budowa chodników, dwóch zatok autobusowych, wysp spowalniających ruch pojazdów, muru oporowego czy elementów bezpieczeństwa ruchu. Koszt prac to 4,5 mln zł.

Wyznaczony został objazd z Krapkowic w kierunku Głogówka drogą wojewódzką 409 do Dębiny, dalej DW 414 do Prudnika i drogą krajową nr 40 do Głogówka. Natomiast jadący do Głubczyc i Raciborza w Laskowicach odbijają na Racławice Śląskie i Klisino.

Utrudnienia potrwają do 9 października - informuje Aradiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Boroszów

W Boroszowie w powiecie oleskim prace obejmą dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 487 przebiegającej przez wieś.

Oprócz rozbiórki i budowy nowego mostu, przebudowane zostaną skrzyżowania, powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów oraz zatoki autobusowe.

Jezdnia natomiast otrzyma nową konstrukcję, podbudowę oraz asfaltową nawierzchnię. Po remoncie zostaną zamontowane punktowe elementy odblaskowe, płyty integracyjne, powstaną przejścia dla pieszych, a także wyspa spowalniająca.

Uwaga! Objazd na czas zamknięcia poprowadzony zostanie drogą krajową nr 11 od strony Olesna do skrzyżowania z drogą krajową nr 45 w Kluczborku. Dalej DK45 do skrzyżowania z DW487 w Gorzowie Śląskim. Przewidywany czas utrudnień to 30 września.

Koszt prac to prawie 7 miliona złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska