Jest następca Adama Gomoły. Wiemy, kto pokieruje partią Szymona Hołowni na Opolszczyźnie. "Potrzebne jest nowe otwarcie"

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Adam Gomoła nie bierze już udziału w życiu partii. Polska 2050 to teraz nowy rozdział, który piszemy bez jego udziału - mówi Piotr Fitowski, nowy lider lokalnych struktur.
Adam Gomoła nie bierze już udziału w życiu partii. Polska 2050 to teraz nowy rozdział, który piszemy bez jego udziału - mówi Piotr Fitowski, nowy lider lokalnych struktur. fb/Polska 2050
Nowym szefem opolskich struktur Polski 2050 na Opolszczyźnie będzie Piotr Fitowski – ustaliła nieoficjalnie nto. Fitowski, który w wyborach na burmistrza Nysy otrzymał 394 głosy poparcia, ma być także liderem listy Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Afera związana z Adamem Gomołą, byłym liderem struktur partii Polski 2050 na Opolszczyźnie, stała się jednym z najgłośniejszych skandali politycznych ostatnich miesięcy. Opublikowane przez naszą redakcję taśmy ujawniły niejasne metody finansowania kampanii, co rzuciło cień na działalność całej partii.

Reperkusje afery były natychmiastowe i dalekosiężne - Gomoła został usunięty z partii przez zarząd krajowy Polski 2050, z partią pożegnali się także członkowie zarządu wojewódzkiego, a lokalne struktury pozostały w rozsypce. Wymusiło to szukanie nowego lidera, który byłby w stanie przywrócić zaufanie do Polski 2050 w naszym regionie.

Przed nowym przewodniczącym partii spore wyzwanie. Wiele jest do nadrobienia

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, następcą Gomoły i nowym przewodniczącym struktur ma zostać Piotr Fitowski. To młody, 33-letni przedsiębiorca z Nysy, który w wyborach samorządowych ubiegał się o fotel burmistrza Nysy. Otrzymał w nich... 394 głosy poparcia, co okazało się najgorszym wynikiem spośród pięciu kandydatów.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Rozmowy trwają – mówi Piotr Fitowski, pytany o to, czy zostanie nowym szefem lokalnych struktur.

Fitowski, mówiąc o swoich planach na przyszłość, podkreśla znaczenie nowego rozdania w partii Szymona Hołowni na Opolszczyźnie.

- Nasze struktury potrzebują świeżego startu, nowego otwarcia. Chcemy odciąć się od przeszłości i zbudować partię na nowych zasadach, z nowymi ludźmi i nowymi ideami. Kluczowe będzie odbudowanie wewnętrznych struktur partii tak, aby odzwierciedlały one transparentność i organizacyjną integralność, które są niezbędne do odbudowania zaufania społecznego – przekonuje Fitowski.

Wspomina również o rozszerzeniu rady regionu o nowe osoby, które pomogą w nadzorowaniu pracy partii oraz w przygotowaniach do kampanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W kuluarach partii mówi się, że Fitowski jest przymierzany do roli lidera listy Trzeciej Drogi w czerwcowych wyborach.

- Wspólna lista wyborcza dla okręgów opolskiego i wrocławskiego to nasza szansa na pokazanie, że Polska 2050 reprezentuje stabilną i rzetelną politykę, która wykracza poza kontrowersje związane z postacią byłego posła naszego ugrupowania. Naszym celem jest nie tylko odcięcie się od przeszłości, ale przede wszystkim prezentacja programu, który łączy lokalne potrzeby z europejskimi priorytetami – wskazuje Fitowski.

Waldemar Hartman miał aspiracje do objęcia schedy po Gomole

Dodatkowo sytuacja w partii komplikuje się po niedawnym odejściu Waldemara Hartmana, jednego z liderów struktur Polski 2050 w regionie opolskim. Hartman - jak mówi Fitowski - miał duże aspiracje, aby centrala partii to właśnie jego wyznaczyła na oficjalnego przewodniczącego struktur wojewódzkich Polski 2050.

Tak się jednak nie stało i w ubiegłym tygodniu Waldermar Hartman zasugerował w swoich mediach społecznościowych, że zrezygnował z członkostwa w partii, ponieważ „otrzymał propozycję nie do odrzucenia”.

- Byłem zaskoczony decyzją Waldka, ale każda organizacja musi czasami podjąć pewne kroki, aby się rozwijać. Hartman był częścią naszych struktur przez kilka lat i jak w każdym przedsiębiorstwie, jeśli coś nie funkcjonuje przez tak długi czas, konieczne jest wprowadzenie zmian. Późniejsze komentarze Waldemara uważam za niepotrzebne i odwracające uwagę od istotnych kwestii – ocenia Piotr Fitowski.

Czy Adam Gomoła nadal kieruje partią?

W miniony weekend w jednej z opolskich kawiarni doszło także do spotkania Adama Gomoły z członkami stowarzyszenia Polski 2050 i kandydatami w wyborach samorządowych. Rozmowy, które prowadzili, dotyczyły m.in. podsumowania minionej kampanii czy pomysłów na kampanię do Parlamentu Europejskiego.

Jest następca Adama Gomoły. Wiemy, kto pokieruje partią Szymona Hołowni na Opolszczyźnie.
fb/Łukasz Janiszewski

Gomoła otrzymał kwiaty od dyrektorki swojego biura poselskiego, a relacja zdjęciowa z tego spotkania obiegła media społecznościowe. Wywołało to niemałe poruszenie wśród lokalnych działaczy, którzy sugerowali, że poseł Gomoła, mimo formalnego usunięcia z partii, nie zamierza tak łatwo zrezygnować.

Jednak Piotr Fitowski stanowczo zaprzecza, jakoby Adam Gomoła miał jeszcze jakikolwiek wpływ na politykę partii. W rozmowie z nto Fitowski przekonuje, że spotkanie to miało charakter wyłącznie prywatny i nie było związane z działalnością Polski 2050.

- Adam Gomoła nie bierze już udziału w życiu partii, a wszelkie próby jego łączenia z naszymi obecnymi lub przyszłymi działaniami są całkowicie bezpodstawne. Polska 2050 to teraz nowy rozdział, który piszemy bez jego udziału - mówi Fitowski.

Dodał również, że obecna strategia partii jest jasno określona i nie przewiduje miejsca dla Gomoły w żadnych strukturach czy inicjatywach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska