Dzieci z Ukrainy przyjechały na wakacje na Opolszczyznę. Wiele z nich na wojnie straciło bliskich

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Wspaniałomyślna inicjatywa ma na celu nie tylko zaoferować dzieciom chwilę radości i zabawy, ale również pomóc im w radzeniu sobie z traumami wojny oraz utratą bliskich
Wspaniałomyślna inicjatywa ma na celu nie tylko zaoferować dzieciom chwilę radości i zabawy, ale również pomóc im w radzeniu sobie z traumami wojny oraz utratą bliskich starostwo w Opolu
Od połowy sierpnia czternaścioro dzieci z partnerskiego powiatu kałuskiego przebywa na terenie powiatu opolskiego. W tej wyjątkowej grupie znajdują się zarówno dzieci, które straciły bliskich podczas wojny, jak i te, których najbliżsi nadal toczą walkę na froncie. Wspólna inicjatywa ma na celu dać im chwilę oddechu od trudnej rzeczywistości oraz wsparcie emocjonalne.

- Pomyśleliśmy wraz z moimi współpracownikami oraz samorządowcami z powiatu kałuskiego, że zaproszenie ich do nas, zmiana otoczenia oraz możliwość udziału w różnorodnych aktywnościach, takich jak wycieczki, zwiedzanie, spacery i zabawy z rówieśnikami, może im pomóc w procesie gojenia emocjonalnych ran - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

Wspaniałomyślna inicjatywa ma na celu nie tylko zaoferować dzieciom chwilę radości i zabawy, ale również pomóc im w radzeniu sobie z traumami wojny oraz utratą bliskich.

Starosta opolski podkreśla, że atmosfera nowego otoczenia oraz okazje do integracji z rówieśnikami mogą znacznie przyczynić się do poprawy samopoczucia i wspomóc proces zdrowienia psychicznego.

Niektóre z dzieci, które przyjechały do Opolskiego, doświadczyły osobiście tragicznych skutków konfliktu na Ukrainie, tracąc ojców i braci. Inne z kolei żyją w stałym lęku o swoich bliskich, którzy nadal stają w obliczu niebezpieczeństwa na froncie.

Dom Dziecka w Turawie stał się gościnnym schronieniem dla dzieci z Ukrainy. Oprócz korzystania z uroków lokalizacji, jakimi są okoliczne jeziora, zaplanowano również atrakcyjne wycieczki. Jeden z tych niezapomnianych wyjazdów, do Wrocławia, został wsparciem firmy Pro3 sp. z.o.

- Ogromnie dziękujemy za ten wyjątkowy dar serca - podkreśla starosta.

To piękny przykład, jak małe gesty i działania mogą wpłynąć na życie tych, którzy doświadczyli traumy i straty wojennej rzeczywistości.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska