Fabryka mebli w Wołczynie. Ruszyła budowa, powstanie 300 miejsc pracy

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Budowa fabryki mebli przy ulicy Fabrycznej w Wołczynie już się rozpoczęła. Tempo inwestycji będzie ekspresowe. Już za pół roku pierwsza część zakładu ma rozpocząć produkcję.
Budowa fabryki mebli przy ulicy Fabrycznej w Wołczynie już się rozpoczęła. Tempo inwestycji będzie ekspresowe. Już za pół roku pierwsza część zakładu ma rozpocząć produkcję. UM Wołczyn
W Wołczynie swój zakład zbuduje Grupa Meblowa HK z Kępna, jedna z największych firm meblarskich w Polsce. Zakład ma ruszyć jeszcze w tym roku.

- Prace budowlane pod przyszłą fabrykę mebli w Wołczynie już ruszyły - mówi Bożena Grabas z urzędu miejskiego w Kluczborku.

Inwestorem jest Fabryka Mebli Piaski, będąca częścią Grupy Meblowej HK z Kępna, jedna z największych firm meblarskich w Polsce.

Ponad 10-hektarowy teren w Wołczynie właściciel Grupy Meblowej HK Henryk Kaczorowski kupił w 2016 roku od syndyka masy upadłościowej dawnego Linopłytu.

Jesienią Henryk Kaczorowski przyjechał do Wołczyna. Zobaczył tereny, gdzie stanie jego fabryka, spotkał się także burmistrzem Wołczyna Janem Leszkiem Wiąckiem.

- Pan Kaczorowski poinformował mnie wówczas, że długotrwały i trudny okres przygotowawczy, czyli m.in. uzgodnienia, projekty, decyzje dobiegły końca i można przystąpić do rozpoczęcia oczekiwanej inwestycji - informował burmistrz Wiącek. - Od początku wspieramy jego starania, nam również bardzo zależy na tym zakładzie, miejscach pracy i podatkach, które już wpływają do budżetu gminy.

Fabryka Mebli Piaski opracowała już dokumenty techniczno-projektowe, załatwiła podłączenia do mediów oraz uzyskała decyzję środowiskową od gminy. Dostała pozwolenie budowlane i rozpoczęła pracę jeszcze pod koniec 2018 roku.

W pierwszym etapie powstaną hale produkcje o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych. Po zakończeniu całej inwestycji pod dachem będzie 25 tys. m kw. budynków produkcyjnych.

Tempo budowy będzie ekspresowe. Produkcja mebli w Wołczynie ma ruszyć już latem tego roku!
W fabryce powstanie 250-300 miejsc pracy, a docelowo, po zakończeniu całej budowy nawet 400.

W tym będzie dużo ofert pracy dla kobiet, a to właśnie pań jest najwięcej wśród bezrobotnych.

Inwestycja w Wołczynie kosztować będzie 30-40 milionów zł.

Mieszkaniec Wołczyna Mateusz Fila stworzył film o zakładzie lniarskim Linopłyt, kiedyś największym zakładzie pracy w Wołczynie. Teraz na tym miejscu ma powstać fabryka mebli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska