Grali nasi rywale

Redakcja
Miroslav Klose. (Fot. AFP/fotorzepa)
Niemcy rozbili Luksemburg. Miroslav Klose i Lukas Podolski zdobyli po dwa gole, prowadząc reprezentację Niemiec (grupowego rywala Polski na mistrzostwach świata) do efektownego zwycięstwa 7-0 nad Luksemburgiem.

Niemcy zagrali bez swojego rozgrywającego Michaela Ballacka, który doznał niegroźnej kontuzji kostki. Jego nieobecność nie przeszkodziła jednak w odniesieniu wysokiego zwycięstwa.
W wyjściowym składzie niemieckiej drużyny atak tworzyli dwaj zawodnicy z polskimi rodowodami - Klose i Podolski. Obaj wypełnili swoje zadania, zdobywając po dwie bramki. Klose otworzył wynik w 5. min, na 2-0 podwyższył Torsten Frings z rzutu karnego, a przed przerwą trzecią bramkę strzelił Podolski.
Po przerwie Klose i Podolski znów wpisali się po jednym razie na listę strzelców. Formą błysnął także Oliver Neuville, który zmienił Podolskiefgo w 71. min i dosłownie w ostatnich chwilach spotkania strzelił dwie bramki.
- To był mały, ale bardzo ważny test - stwierdził po meczu Klins-mann. - Wszystko poszło dobrze.
Niemcy grali w składzie: Lehmann (46. Kahn) - Friedrich, Huth (46. Mertesacker), Metzel-der, Jansen (46. Hitzlsperger) - Schneider, Frings (46. Kehl), Borowski, Schweinsteiger - Klose (63. Asamoah), Podolski (71. Neuville).