Granty od Fundacji Velux. Dla tych, co nie skończyli szkoły średniej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
archiwum organizatora
Polskie organizacje pozarządowe, działacze społeczni, instytucje oraz władze publiczne mogą składać wnioski o przyznanie grantu na projekty dotyczące poprawy możliwości kształcenia i zatrudniania młodych ludzi, którzy nie ukończyli szkoły średniej.

Mają na to czas do 15 czerwca. Ogłoszony niedawno przez FUNDACJE VELUX projekt grantowy koncentruje się na młodych ludziach, którzy nie ukończyli szkoły średniej. Jego głównym celem jest wsparcie inicjatyw, które będą służyły poprawie ich szans edukacyjnych oraz perspektyw zatrudnienia.

Jest to zupełnie nowy kierunek działalności FUNDACJI VELUX w Polsce. Jak do tej pory koncentrowały się one swoje wysiłki na finansowaniu inicjatyw związanych z ochroną socjalną oraz niwelowaniem różnic społecznych wśród dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem z powodu choroby, ubóstwa, sytuacji rodzinnej lub niepełnosprawności.

W sumie w ciągu ostatnich 10 lat przekazały one na ten cel polskim organizacjom non-profit granty na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Beneficjentami są m.in. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje), Polski Czerwony Krzyż, SOS Wioski Dziecięce, Fundacja Barka, Fundacja Podaj Dalej, Fundacja Dalej Razem i wiele innych.

- Kształcenie zawodowe w Polsce wymaga daleko idących zmian, aby dostosować się do tempa zmian gospodarczych. Odpowiadając na potrzebę społeczną dokształcenia zawodowego młodych osób, Fundacje VELUX postanowiły ogłosić nabór grantów z tego obszaru – komentuje decyzje FUNDACJI VELUX Jacek Siwiński, dyr. generalny VELUX Polska.

FUNDACJE VELUX zamierzają wspierać m.in. projekty dotyczące: rozwoju systemu kształcenia zawodowego, poradnictwa zawodowego dla młodzieży, szkoleń dla nauczycieli, jak również zwiększenia kontaktów pomiędzy szkołami oraz firmami.

- Składane do fundacji wnioski mogą dotyczyć także inicjatyw na rynku pracy, które będą koncentrowały się na szkoleniach zawodowych, programach stypendialnych, działaniach z zakresu przedsiębiorczości społecznej, skierowanych do bezrobotnej młodzieży nie posiadającej odpowiedniego wykształcenia.

- Fundacje działają niezależnie od naszego biznesu i najbardziej doceniają projekty, które wywierają największy efekt społeczny i mogą być elementem zmiany systemowej. Za każdą aplikacją musi stać wiarygodny biznes plan, aby mogła być zaakceptowana. W ten sposób każda zainwestowana złotówka przynosi najwięcej korzyści społeczeństwu - dodaje Jacek Siwiński

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska