I Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach już po balu maturalnym. Studniówka 2023 została zorganizowana w Rogożanach

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Maturzyści z I LO w Głubczycach bawili się na studniówce. Bal Maturalny zorganizowano w Rogożanach.
Maturzyści z I LO w Głubczycach bawili się na studniówce. Bal Maturalny zorganizowano w Rogożanach. Marcin Żukowski
Głubczyccy maturzyści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W sobotę (28 stycznia) w Rogożanach odbyła się studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Zabawę do białego rana poprzedziła część oficjalna. Były podziękowania, życzenia i tradycyjny polonez. W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

Przed tradycyjnym polonezem głos w imieniu rodziców zabrała Agnieszka Tomaszewska. Przypomniała wyboistą drogę edukacyjną tegorocznych maturzystów. Pamiętamy, że na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet kilkunastu lat wiele się zmieniało. Sześciolatki poszły do szkoły, później likwidacja gimnazjum i nowy porządek szkolnictwa. Z powodu obostrzeń sanitarnych bierzmowanie przesunięto o dwa lata. Teraz młodzież musi zmierzyć się ze zmianami wprowadzonymi w egzaminie maturalnym.

- Kochani, dlatego ten bal studniówkowy należy się wam, jak mało komu - przekonywała. - To, że się tutaj spotykamy to sukces każdego z was. Mamy za co dziękować i co świętować.

Dyrektor szkoły Krzysztof Tokarz wspomniał o zauważalnej metamorfozie, jaka nastąpiła u uczniów w czasie czterech lat spędzonych w murach głubczyckiego ogólniaka

- Kiedy trzy i pół roku temu przyszliście do nas na pierwszy apel, 1 września, wtedy byliście dziećmi. Dzisiaj, jak na was patrzę, to widzę dorosłych ludzi, zmienionych ludzi, bogatszych. Zmienionych nie tylko fizycznie, ale też bogatszych w wiedzę i doświadczenia - mówił dyrektor. - Przez te wszystkie lata udowadnialiście, jak wielki, ogromny macie potencjał. Jako nauczyciele jesteśmy dumni, bo możemy brać w tym udział. Oprócz waszych rodziców, jesteśmy tymi, którzy widzą te wasze zmiany. Jesteśmy dumni, bo przez te trzy i pół roku dawaliście wyraz wielokrotnie, jak się zmieniacie, reprezentując nasza szkołę, i waszą szkołę, w zawodach sportowych, konkursach olimpiadach.

Spośród wielu sytuacji dyrektor podzielił się jednym wspomnieniem.

- Pamiętam to jak dziś, 12 grudnia rok temu, kiedy przyjechali do naszego Liceum zaproszeni dyrektorzy najlepszych szkół opolskich, ponad 30 osób. Była przedstawiana dla nich zwycięska inscenizacja – mickiewiczowskie „Dziady”. Pamiętam tę owację na stojąco na koniec. Stałem z tyłu i byłem z was dumny. Pokazaliście, jak jesteście twórczy, jakie macie pokłady możliwości, jaką jesteście kreatywną młodzieżą. Za to wszystko chciałbym wam podziękować – powiedział.

Studniówkę maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach zorganizowano w Domu Weselnym w Rogożanach.

Swoje bale maturalne mają za sobą również uczniowie dwóch pozostałych szkół średnich w Głubczycach - „Rolniczaka” i „Mechanika”. Teraz wszyscy głubczyccy maturzyści są na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. Do pierwszego przystąpią 4 maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska