III liga piłkarska. Swornica Czarnowąsy - Piotrówka 0-1

Oliwwer Kubus
Na pierwszym planie Idrissa Cisse.
Na pierwszym planie Idrissa Cisse. Oliwwer Kubus
Jedyny gol padł w doliczonym czasie gry.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się sprawiedliwym bezbramkowym remisem padł gol. Obciąża on konto bramkarza gospodarzy Wojciecha Stasiowskiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wypuścił on z rąk piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, a z prezentu skorzystał Senegalczyk Idrissa Cisse. Po chwili sędzia Wojciech Białowąs zakończył spotkanie.

- Drugi raz w tym sezonie przegrywamy z Piotrówką w dramatycznych okolicznościach - podkreślał Mateusz Dłutowski, który wcześniej właśnie grał w tym zespole. - Pozostaje wielki żal, bo to był typowy mecz na remis i powinniśmy mieć punkt.

Jako pierws zaatakowali gospodarze. Już w 2. min szansę na zdobycie gola miał Kamil Kowalczyk. Później zablokowany został natomiast Denis Luptak. Z każdą kolejną minutą uwidaczniała się jednak przewaga graczy z Piotrówki. Na prowadzenie gości powinien wyprowadzić Patmore Shereni w 20. min. Kompletnie niepilnowany strzelał nożycami, ale chybił. Tuż przed przerwą groźny strzał z ponad 20 metrów oddał Arkadiusz Smęt, ale bramkarz przyjezdnych Grzegorz Głogowski przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Na początku drugiej odsłony dwie dobre okazje mieli bardzo ambitnie grający zawodnicy “Swory". Najpierw Kowalczyk źle jednak uderzył głową, a po strzale Luptaka z 10 metrów piłka została zablokowana przez Michała Bedronkę.
W 59. min powinno być z kolei 1-0 dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie jednak spudłował Brazylijczyk Filipe.
Swornica Czarnowąsy - Piotrówka 0-1 (0-0)
0-1 Cisse - 90.
Swornica: Stasiowski - Słonecki, Zmuda, Kołodziej, Dłutowski - Luptak (65. Komor), Wróbel (90. Kostrzycki), Franek, Smęt, Bednarski (78. Twardowski) - Kowalczyk. Trener Andrzej Polak.
Piotrówka: Głogowski - Filipe, Shereni, Bedronka, Kluz (81. Sawczuk) - Abubakar (60. Gwaze), Galdino, Kwame, Zerah, Dziliński - Cisse. Trener Jan Żurek.
Sędziował Wojciech Białowąs (Opole). Żółte kartki: Słonecki, Zmuda, Wróbel, Bednarski, Franek - Filipe, Gwaze, Cisse. Widzów 130.