IV Koncert Charytatywny Jagoda I Przyjaciele dla nadziei

Artykuł sponsorowany Centrum Aktywności Lokalnej w Kluczborku
Udostępnij:

Pomysłodawczynią projektów jest, pochodząca z Kluczborka, Jagoda Krzemińska - flecistka, studentka Royal Academy of Music w Londynie, gdzie doskonali swoje umiejętności w klasie fletu Williama Bennetta. To Ona wyszła z inicjatywą zorganizowania corocznych koncertów, które będą niosły nadzieję. Do współpracy zaprosiła swoich przyjaciół – muzyków, a cały dochód z koncertów przeznaczony jest dla osób potrzebujących pomocy. Grali już dla stowarzyszenia osób z niepełnosprawnością, dla nauczyciela gry na skrzypcach, który uległ poważnemu wypadkowi, a tym razem koncert dedykują Róży Kamińskiej – siedmioletniej mieszkance Kluczborka, u której czerwcu 2020 wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną z mutacją genetyczną Filadelfia +. Genetyczna modyfikacja komórek nowotworowych powoduje, że są bardziej oporne na leczenie klasycznymi metodami. Dlatego Róża dostaje specjalny lek, który ma pomóc w pokonaniu zmutowanych genów i raka.

Pandemia uniemożliwia koncert z widownią, jak planowaliśmy, dlatego forma on-line. Widzimy w niej jednak szansę na to, że więcej ludzi dowie się o wyjątkowo zdolnych, dobry i chętnych, by dzielić się swym talentem i czasem, a także o Róży, małej wojowniczce.

  • Jagoda Krzemińska - flet
  • Julia Wawrowska - altówka
  • Przemysław Chałupka - akordeon
  • Wojciech Chałupka - saksofon
  • Maurycy Hartman - klarnet
  • Antoni Pikuta - fortepian
  • Lennard Czakaj - trąbka

Cel koncertu jak najbardziej słuszny i szczytny – zbiorka pieniędzy na leczenie Małej Rózi.

Zachęcamy do wpłat na konto:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 + tytuł wpłaty "Róża Kamińska"

Jagoda Krzemińska urodziła się w 1996 roku w Kluczborku. Grę na flecie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kluczborku w klasie fletu mgr Kariny Kandzia-Maniak, pod której opieką kontynuowała naukę aż do 2015 roku. W roku 2014/2015 była studentką w Ecole Normale de Musique Alefred Cortot w Paryżu w klasie fletu prof. Pierre Yves-Artaud. Zdobyła wiele I nagród na zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursach. M.in. Belgrad, Paryż, Svirel, Padwa, Londyn, Warszawa, Bielsko-Biała, Sochaczew. Została także zwycięzcą konkursu Młody Muzyk Roku oraz wystąpiła w finale konkursu Eurovision Young Musicians w Wiedniu, zdobywając 4 miejsce. W roku 2013 wygrała konkurs American Protege International Competition i jako zwycięzca występowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Była wielokrtnie stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. Brała udział w wielu kursach i warsztatach pod kierunkiem m.in. Jamesa Galwaya, Williama Bennetta, Philippa Bernolda, Dejana Gavrica, Łukasza Długosza, Elżbiety Woleńsiej. Koncertowała w wielu salach w Polsce i za granicą (Słowacja, Węgry, Francja, Niemcy, Włochy). Występowała w wieloma znakomitymi orkiestrami m. in. pod batutą Agnieszki Duczmal oraz Łukasza Borowicza. Obecnie Jagoda jest studentką Royal Academy of Music w Londynie, gdzie doskonali swoje umiejętności w klasie fletu Williama Bennetta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie