IV liga. LKS Obrowiec - Stal Namysłów 2-2

Andrzej Moskal (z lewej) i Przemysław Landas zdobyli po bramce.
Andrzej Moskal (z lewej) i Przemysław Landas zdobyli po bramce. fot. Mirosław Szozda
Po dwóch wysokich porażkach, przed sobotnim meczem miejscowi, którzy grali bez pięciu podstawowych piłkarzy, remis z wiceliderem brali w ciemno. Po 90. min pozostał jednak niedosyt. Gospodarze pojedynek zaczęli bez respektu i zaatakowali.

Najpierw Damian Rozmus uprzedził Piotra Wronkę, piąstkując futbolówkę po dośrodkowaniu Piotra Klamy, a później Alana Leśniczaka wślizgiem powstrzymał Rafał Żołnowski. W pierwszej połowie gospodarze opanowali środek boiska i stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji.

Na bramkę zamienili tę z 27. min, którą podarowali im goście. Żołnowski próbował zasłonić piłkę czekając na interwencję bramkarza, ale obu uprzedził Wron-ka, który sprytnie przelobował Rozmusa, a Przemysław Landas z bliska wpakował piłkę do siatki. Radość miejscowych nie trwała długo, gdyż pięć minut później było 1-1. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mariusza Raszewskiego piłka trafiła do Damiana Matłosza, który precyzyjnie uderzył z 11 metrów.

Stracona bramka nie podłamała piłkarzy z Obrowca, który ponownie objął prowadzenie. Tym razem mierzonym strzałem z 18 metrów popisał się Wronka.
Tuż po przerwie mogło być 3-1, ale Wronka przestrzelił. Potem atakował Start, ale bardzo dobre sytuacje zmarnowali Zbigniew Pabiniak i Piotr Gołębiowski. W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów, ale piłkarzom brakowało precyzji.

Kiedy do końca meczu pozostało pięć minut rzut wolny niemal z połowy boiska wykonywał Andrzej Moskal. Mocno dośrodkował w pole karne, a do piłki wyskoczyli Wronka i Gołębiowski. Piłka minęła jednak obu, odbiła się przed bramką i mimo interwencji Rafała Wolnego wpadła do siatki.