Janusz Kowalski nie będzie już wiceministrem. Na konferencji w Opolu podsumował swoją pracę w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Janusz Kowalski, podczas konferencji prasowej, poinformował o efektach swojej pracy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Janusz Kowalski, podczas konferencji prasowej, poinformował o efektach swojej pracy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiały Janusza Kowalskiego
Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, podsumował swoją pracę podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jednocześnie zapowiedział, że w poniedziałek (11 grudnia) zamierza złożyć dymisję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego.

Janusz Kowalski o swoich najważniejszych dokonaniach w trakcie prawie 450 dni pracy w resorcie rolnictwa poinformował podczas konferencji prasowej, którą zorganizował w sobotę (9 grudnia) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Od 1 stycznia 2024 roku Polska, jako 18. kraj w Unii Europejskiej, wprowadza europejski standard benzyny E-10, czyli będzie w niej dwa razy więcej biododatków. Ta kwestia dotyczy wszystkich Polaków i wszystkich użytkowników samochodów - mówił Janusz Kowalski.

Jak podkreślał parlamentarzysta, jest to szczególnie istotne dla rolników z Opolszczyzny, gdyż biododatki produkowane są z kukurydzy, którą stoi nasze województwo. W Goświnowicach pod Nysą jest największy zakład w Polsce, specjalizujący się w wytwarzaniu bioetanolu.

- Pół miliona ton polskiej kukurydzy rocznie będzie przeznaczane na produkcję biododatków - informował parlamentarzysta.

Janusz Kowalski z powodzeniem zajmował się również sprawą rozwoju biogazowni rolniczych.

- Zostawiamy naszym następcom mapę drogową rozwoju biogazowni rolniczych, na które stawia i Unia Europejska, i Komisja Europejska, a w Polsce jest ogromne zainteresowanie - mówił Janusz Kowalski. - One poprawiają parametry środowiska i będą dawać tańszą energię.

Oprócz tego Sejm będzie rozpatrywał pomysł, który narodził się na Opolszczyźnie i został zaaprobowany przez rząd.

- Chodzi o to, aby posiedzenia rad społecznych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który wydaje opinie w sprawie ziemi, były całkowicie transparentne, aby był rejestrowany dźwięk, obraz, a później udostępniany na stronie Biuletynu Informacji Publicznej - relacjonował poseł Janusz Kowalski. - Mam nadzieję, że pomysł ten połączy wszystkie opcje polityczne.

Janusz Kowalski zapewniał, iż będzie popierał wszystkie działania na rzecz rozwoju polskiej wsi, bez względu na to, jaka opcja polityczna będzie je proponować.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska