Klasa patronacka III LO na zajęciach na Politechnice Opolskiej

Redakcja
III LO
Matura już za siedem miesięcy, więc dla uczniów to dobry czas, by zastanowić się, na jaką uczelnię aplikować po egzaminie dojrzałości.

Uczniowie klasy matematyczno-informatycznej prowadzonej w PLO nr III im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu pod patronatem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PO, wybrali się na kampus politechniki, by sprawdzić jakie kierunki byłyby dla nich najbardziej odpowiednie.

Najpierw wysłuchali prezentacji, na której poznali wszystkie propozycje związane z ich dotychczasowym  profilem  nauki, a potem zajrzeli do świetnie wyposażonej pracowni informatycznej, gdzie osobiście mogli przetestować najnowocześniejszy sprzęt służący pracom badawczym pracownikom naukowych tej uczelni i doktorantom. Mogli też wypróbować  sterowanie myślami ludzkim  obiektami wirtualnymi i zobaczyli wizualizację swojego własnego mózgu i przekonali się, w jakich obszarach pracuje nasz najważniejszy organ, gdy jesteśmy skupieni na zadaniach matematycznych, a co się w nim dzieje, kiedy np. jesteśmy w dobrym humorze. Przekonali się, że praca informatyka może  doskonale służyć medycynie np. gdy pacjent jest sparaliżowany i może sterować urządzeniami tylko poprzez swoje myśli.

Młodzież gościła też w tej części uczelni, w której króluje Konfucjusz i dowiedzieliśmy się, jak Politechnika Opolska współpracuje z uczelniami z Chin. Uczniowie poznaliśmy też kilka zaskakujących chińskich zwyczajów i wiedzą już np., jakich prezentów nie dawać mieszkańcom tego kraju, jeżeli nie chcemy im sprawić wielkiej przykrości.

Na końcu wizyty licealiści poszli do muzeum lamp rentgenowskich. Okazuje się, że szkolnej patronce - Marii Curie-Skłodowskiej, która jako pierwsza wpadła na pomysł , a potem przewiozła aparat rentgenowski na pole walki - wymyślono za jakiś czas aparat  na kółkach, a potem  także z akumulatorem, żeby łatwiej go było transportować. Uczniowie mieli też okazję, jako pierwsi zwiedzający, oglądać największą lampę rentgenowską na świecie.

Trzy godziny minęły jak jedna chwila. Po raz kolejny okazało się, że nauki ścisłe są fascynujące

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska