Kolarze z Kluczborka w ścisłej czołówce mistrzostw kraju

Patryk Stosz z Kluczborka został wicemistrzem Polski do lat 23.
Patryk Stosz z Kluczborka został wicemistrzem Polski do lat 23. Archiwum nto
Od jazdy indywidualnej na czas rozpoczęły się szosowe Mistrzostwa Polski.

Pod nieobecność mistrza i wicemistrza Polski z ubiegłego roku czasówkę w stawce elity niespodziewanie wygrał ścigający się w Wielkiej Brytanii Marcin Białobłocki (One Pro Cycling). 44-kilometrową trasę pokonał w 53:26, o 19 sekund szybciej od Kamila Gradka (Active Jet). Brązowy medal wywalczył Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) ze stratą 43 sek. Wyprzedził on Rafała Majkę.

Jedenasty czas wykręcił Andrzej Bartkiewicz z Whistle Eskom Ziemia Brzeska, finiszując ze stratą 2 min 51 sek do zwycięzcy. Były kolarz opolskiej grupy Mateusz Nowaczek (Kolss BDC Team)zajął 15 lokatę, a 16. Dominik Oborski (Whistle).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była broniąca tytułu Eugenia Bujak (City Ljubljana). 22-kilometrową trasę pokonała w czasie 29:38, o 9 sekund szybciej od srebrnej medalistki Katarzyny Niewiadomej (Rabobank Liv), która w sobotę zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Europejskich w Baku.

W kategorii orlików do lat 23 świetnie spisali się wychowankowie Stobrawy Kluczbork, obecnie ścigający się w barwach innych grup. Srebrny medal wywalczył Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), który do triumfatora Szymona Rekity stracił 34. sekundy. Tuż za podium uplasował się innych zawodnik z Kluczborka Patryk Złotowicz (Pacific Nestle Fitnes Cycling Team). Stracił 1,03 minuty.

Na końcu stawki juniorów był z kolei Jakub Sitarz (Ziemia Brzeska), zajmując 52. miejsce.