Kolejne zmiany w opolskiej policji. Wicekomendanci odchodzą. Jest nowy zastępca szefowej garnizonu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zmiany kadrowe w opolskiej policji.
Zmiany kadrowe w opolskiej policji. Policja
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu pożegnano zastępców komendanta wojewódzkiego policji w Opolu - insp. Jacka Basika i insp. Bartłomieja Burniaka. Do opolskiego garnizonu przyszedł z kolei insp. Krzysztof Buchała, który objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego. Będzie nadzorował służbę kryminalną.

Nowy wicekomendant

W szeregi garnizonu opolskiego dołączył insp. Krzysztof Buchała, który jako zastępca komendanta wojewódzkiego będzie odpowiedzialny za pion kryminalny.

- Do tej pory był naczelnikiem Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie - informuje podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik opolskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Insp. Krzysztof Buchała służbę w policji rozpoczął w 1997 roku w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Od roku 1999 do 2004 związany był z III Komisariatem Policji w Bielsku-Białej.

Następnie zdobywał doświadczenie w Wydziale do Walki z Przestępczością Samochodową w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Od 2009 roku naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a od 2014 naczelnik Wydziału w Bielsku-Białej Centralnego Biura Śledczego Policji. Od lutego 2019 roku dowodził Zarządem CBŚP w Kielcach, a następnie w Rzeszowie.

Odchodzą dotychczasowi zastępcy

Z mundurem pożegnali się dotychczasowi zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Opolu - insp. Jacek Basik i insp. Bartłomiej Burniak.

Insp. Jacek Basiksłużbę w Policji rozpoczął 33 lata temu. Pierwsze doświadczenia zdobywał w pionie prewencji. W 1997 roku podczas powodzi na terenie Opola jako policyjny płetwonurek brał bezpośredni udział w ratowaniu zdrowia i życia osób zagrożonych klęską żywiołową.

Za swoje wyjątkowe zasługi otrzymał odznaczenie państwowe od wojewody opolskiego – Krzyż Zasługi Za Dzielność. W 2000 roku insp. Jacek Basik rozpoczął służbę w Wydziale XVIII w Opolu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

Potem został mianowany na stanowisko kierownika Sekcji XV Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. W maju 2019 roku insp. Jacek Basik został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, odpowiedzialnym za pion prewencji.

Insp. Bartłomiej Burniaksłużbę w policji rozpoczął w 1996 roku. Już od początku jej pełnienia związany był z Opolem. Początkowo wykonywał obowiązki służbowe na stanowisku wywiadowcy w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu.

Następnie został funkcjonariuszem operacyjnym. W 2000 roku insp. Bartłomiej Burniak rozpoczął służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W 2016 roku insp. Bartłomiej Burniak został naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Po kilku miesiącach wrócił do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, by stanąć na czele Wydziału Kryminalnego.

W 2022 roku insp. Bartłomiej Burniak został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Od tamtej pory pełnił nadzór nad pionem kryminalnym w całym garnizonie opolskim.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska