Koronawirus Strzelce Opolskie: zamknięte szkoły, biblioteki, basen, odwołane imprezy

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
DIM
Przez najbliższe 2 tygodnie w Strzelcach Opolskich nieczynne będą wszystkie placówki użyteczności publicznej.

Strzelecki Ośrodek Kultury powiadomił 11 marca, że odwołuje wszystkie imprezy artystyczne, kulturalne i zawiesza również działalność klubów w okresie 12-25 marca.

Odwołany został m.in. koncert Andrzeja Piasecznego planowany na 14 marca, a także spektakl dla dzieci "Dobry Las", który miał być wystawiony 15 marca.

16 i 17 marca nie odbędzie się także Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Strzeleckim Ośrodku Kultury. 18 marca nie będzie w Strzelcach Opolskich objazdowego kina.

Starostwo powiatowe zdecydowało, że odwołuje galę "Lauri" zaplanowaną na 21 marca, podczas której miało uhonorować m.in. najlepszych uczniów, nauczycieli.

Przez najbliższe 2 tygodnie nieczynna będzie także miejska biblioteka - pracownicy poinformowali, że automatycznie przedłużą wszystkim czytelnikom termin wypożyczenia książek o czas zawieszenia działalności placówki.

Nieczynna będzie także kryta pływalnia "Strzelec".

"W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirus SARS-CoV 2, sztab kryzysowy przy Premierze RP podjął decyzję o czasowym zamknięciu placówek i instytucji publicznych. Wychodząc naprzeciw powyższemu dyrektor CRWiS podjął decyzję o zamknięciu pływalni krytej „Strzelec” na okres od 12.03 do 25.03.2020 włącznie" - napisał Andrzej Wróbel, dyrektor pływalni.

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku nieczynne będą wszystkie szkoły i przedszkola w Strzelcach Opolskich. Do tego czasu rodzice mogą przyprowadzać dzieci do placówek, ale lekcje nie będą prowadzone (dzieci będą miały jedynie zapewnioną opiekę).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska