Koronawirus w Kluczborku. Wstrzymane przyjęcia i wypisy w szpitalu powiatowym w Kluczborku

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Szpital powiatowy w Kluczborku
Szpital powiatowy w Kluczborku fot. Mirosław Dragon
Testy wykazały, że koronawirusem zakażonych jest 5 pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wołczynie. Ponieważ mieli kontakt z pracownikami szpitala powiatowego w Kluczborku, cały szpital będzie czasowo zamknięty, a personel i pacjenci zostaną przebadani.

W środę (27 maja) prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku poinformował, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego do odwołania wstrzymuje zarówno przyjęcia, jak i wypisy w szpitalu powiatowym.

Kluczborski szpital został zamknięty z powodu koronawirusa, przy czym ognisko SARS-CoV 2 znajduje się nie w samym szpitalu, tylko w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie, który jest oddziałem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku.

- W wyniku przeprowadzenia badań przesiewowych w ZOL-u w Wołczynie okazało się, że 5 pracowników ma wynik pozytywny. W związku z tym szpital w Kluczborku, któremu podlega wołczyński ZOL, podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć i wypisów pacjentów. Cały personel oraz wszyscy pacjenci szpitala zostaną przebadani - informuje starosta kluczborski Mirosław Birecki.

Ponieważ zakażeni pracownicy ZOL-u w Wołczynie mieli kontakt z pracownikami szpitala powiatowego w Kluczborku, cały szpital będzie czasowo zamknięty. Badani są także wszyscy podopieczni ZOL-u w Wołczynie.

W ramach badań przesiewowych przebadano pracowników wszystkich w Domach Pomocy Społecznej w Kluczborku i Gierałcicach oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie.

5 zakażonych pracowników ZOL-u w Wołczynie nie ma objawów koronawirusa, są to zatem tzw. pacjenci bezobjawowi.

- Tym bardziej, pomimo zniesienia obowiązku noszenia maseczek od 30 maja, apelujemy o zachowanie ostrożności i reżimów sanitarnych - dodaje starosta Mirosław Birecki.

Dotychczas powiat kluczborski był najmniej doświadczony koronawirusem. Długo było tylko 2 zakażonych: kobieta oraz kluczborski kardiolog Szymon Barabach. Oboje są już ozdrowieńcami.

Wśród nowych zarażonych wirusem SARS-CoV 2 mieszkańców powiatu kluczborskiego jest nie tylko 5 pracowników ZOL-u, ale także mężczyzna w sile wieku oraz kilkuletni chłopczyk.

Statystyki koronawirusa w powiecie kluczborskim
Statystyki koronawirusa w powiecie kluczborskim fot. Starostwo Kluczbork
- W końcu jestem zdrowy i wróciłem do domu, do żony i córek! - mówi kluczborski lekarz kardiolog Szymon Barabach, na zdjęciu z 1,5-roczną córeczką Nelą.

Lekarz, który pokonał koronawirusa: - Mam dług do spłacenia ...

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

Made with Flourish

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska