Lekkoatletyka. Świetny start naszych juniorów w mistrzostwach Polski

Mistrz Polski juniorów na 110 m ppł Michał Kula (w środku). Z lewej srebrny medalista Michała Korzeniecki (Bojary Białystok), a z prawej brązowy - Rafał Wiszniewski (Kusy Warszawa). fot. Archiwum prywatne
Reprezentanci Opolszczyzny zdobyli cztery medale na mistrzostwach Polski.

Zmagania najlepszych juniorów odbyły się w Białymstoku, a dorobek naszych reprezentantów to: dwa złote, srebrny i brązowy medal.

Złoto w biegu na 2000 m z przeszkodami wywalczyła Justyna Jendro (LUKS Podium Kup). Podopieczna trenera Jacka Dziuby osiągnęła czas 6.53,71.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Michał Kula (UKS MOS Opole) w biegu na 110 m przez płotki. Prowadzony przez trenera Jerzego Żyżyka zawodnik miał czas 14,13 sek. W finale tej konkurencji biegło jeszcze dwóch naszych płotkarzy. Piąty był Maciej Zalwert (Dwójka Namysłów, czas 14,53), a ósmy Radosław Bartkowiak (UKS MOS Opole, 15,02).

Dwie zawodniczki z UKS-u MOS Opole wystąpiły w finale biegu na 100 m przez płotki i obie stanęły na podium. Wygrała Urszula Bhebhe (AZS Warszawa, czas 14,30 sek.), a kolejne dwa miejsca zajęły podopieczne trenera Żyżyka: Paulina Rześniowiecka (czas 14,37) i Marta Furmańska (14,47).

Furmańska była tuż za podium w rywalizacji na 400 m przez płotki (czas 63,30 sek.). Czwartą lokatę zajął też Thomas Greschutz (LUKS Podium Kup) na 800 m (czas 1.53,19).

Piąte miejsca zajmowali: Wiloetta Wróblewska (UKS MOS Opole na 800 m, czas 2.10,86), Patryk Komar (Ekonomik Nysa w trójskoku, 14,68 m) i sztafeta 4x400 m UKS MOS-u Opole kobiet (Agata Furman, Marta Furmańska, Katarzyna Świeca, Wioletta Wróblewska, czas 3.56,34).

Szósty w pchnięciu kulą był Kamil Łozowski (MMKS Kędzierzyn-Koźle, 16,59 m), a siódme miejsca zajęli: Piotr Hurman (Orzeł Namysłów na 400 m, czas 49,19 sek.) oraz sztafeta UKS MOS Opole na 4x100 m mężczyzn w składzie: Radosław Bartkowiak, Paweł Gadżała, Michał Kula i Michał Sadlak.

Co ciekawe UKS MOS Opole zajął znakomite 4. miejsce na 172 kluby w klasyfikacji drużynowej.