Leszek Korzeniowski ponownie wybrany na przewodniczącego PO na Opolszczyźnie

Redakcja
Leszek Korzeniowski, lider PO na Opolszczyźnie.
Leszek Korzeniowski, lider PO na Opolszczyźnie. Sławomir Mielnik
Poparcia Korzeniowskiemu udzieliło 199 delegatów na zjazd regionalny, przeciw głosowało 22. Siedem osób uprawnionych nie głosowało.

Dotychczasowy lider Platformy w regionie był jedynym kandydatem zgłoszonym przez burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Na piątą kadencję wybrano go w głosowaniu tajnym. Jest szefem struktur partii w regionie od 2001 roku.

- Jeden kandydat jest efektem konsensusu - powiedział nto podczas liczenia głosów Tadeusz Jarmuziewicz, były wiceminister infrastruktury i lider miejskich struktur PO. - Zdecydowały doświadczenie pozycja, znajomość struktur i problemów. Leszek Korzeniowski jest kandydatem tej sali. Myślę, że głosy przeciw dadzą się policzyć na jednej ręce pracownika tartaku z dużym stażem.

Ostatecznie okazało się, że przeciwko posłowi Korzeniowskiemu głosowały 22 osoby.

- Myślę, że 199 głosów poparcia to bardzo dobry wynik. Wielu kolegów w kraju chciałoby taki mieć - mówił po ogłoszeniu rezultatów głosowania Leszek Korzeniowski. - Z drugiej strony, ten wynik pokazuje, że jest pewna frakcja, która się ze mną nie identyfikuje. Pozostaje mi próbować przekonać ich do siebie.

Zanim doszło do głosowania, poseł Korzeniowski przedstawił sprawozdanie z poprzedniej kadencji zarządu. Poinformował, że struktury PO liczą na Opolszczyźnie 40 kół. W kwietniu 2010 roku do partii należało 1305 mieszkańców regionu. W październiku 2013 - 987 osób. Różnicę przewodniczący tłumaczył akcją weryfikacji członków nieaktywnych.
Do sukcesów partii zaliczył ostatnie wyniki wyborcze PO: 6 posłów, 3 senatorów 12 radnych sejmiku i ponad 100 radnych wszystkich szczebli.

- To efekt pracy zarządu pod moim kierunkiem - mówił Leszek Korzeniowski. - Zresztą te liczby bronią się same. Nigdy żadna partia w regionie takiego wyniku nie miała, za wyjątkiem jedynie słusznej i nieistniejącej
Przypomniał, że w minionej kadencji władze PO powołały nowe struktury partii w Kędzierzynie-Koźlu. Organizowały wizyty w regionie liderów partii (Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski) oraz wyjazdy Opolan na konwencje krajowe.

Do osiągnięć minionej kadencji zaliczył utrzymanie inwestycji w Elektrowni Opole. - Kiedy ogłoszono, że ma być wstrzymana, ugięły się nam nogi. Zanosiło się na plajtę - przyznał. Podkreślił, że w tej sprawie interweniowali wszyscy posłowie z regionu. Powołując się na obecnego wczoraj w Opolu Jerzego Buzka poinformował, że inwestycja wartości 11,5 mld zł ruszy w grudniu 2013.

Za sukces zarządu województwa i działaczy samorządowych uznał takie korzystanie z funduszy unijnych, które pozwoliło na pozyskanie 116,6 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania. Po stronie osiągnięć wyliczył także budowę nowego Centrum Terapii Nerwic w Mosznej oraz remont wszystkich szpitali wojewódzkich.
Na najbliższe lata zapowiedział m.in. remont koryta rzeki Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim, budowę obwodnicy Nysy, a w latach 2014-2020 także obwodnic Kędzierzyna-Koźla i Niemodlina.

Przypomniał najważniejsze założenia Specjalnej Strefy Demograficznej : powstanie specjalnej strefy opolsko-wałbrzyskiej, pakt żłobkowo-przedszkolny, tworzenie warunków dla młodych małżeństw i rodzin wielodzietnych itd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska