Łódzka firma utrzyma drogi wokół stolicy Ukrainy za 33 mln zł

Marcin Darda
Marcin Darda
Sławomir Nowak agencją Ukrawtodor, która rozpisała wygrany przez łódzką firmę przetarg, kieruje od października 2016 r.
Sławomir Nowak agencją Ukrawtodor, która rozpisała wygrany przez łódzką firmę przetarg, kieruje od października 2016 r. Bartek Syta
Łódzka firma GNOM wygrała przetarg na utrzymanie dróg wokół Kijowa, stolicy Ukrainy. Kontrakt wart jest 237,3 mln hrywien, czyli ponad 33 mln zł. Łodzianie złożyli tańszą ofertę od firm ukraińskich.

GNOM wygrał przetarg na utrzymnanie międzynarodowych dróg w okręgu kijowskim. Przetarg rozpisała ukraińska agencja drogowa Ukrawtodor. Prezes agencji Ukrawtodor nie jest anonimową w Polsce osobą. To były minister transportu w drugim rządzie Donalda Tuska, czyli Sławomir Nowak (PO), który zarządza agencją od października 2016 r.

Oferta GNOM była tańsza od ukraińskiej konkurencji dokładnie o 1 proc. Łódzka firma pokonała trzy inne z Ukrainy. Kontrakt opiewa na 237, 3 mln hrywien, czyli na ponad 33 mln zł., a GNOM po zamówienie na Ukrainie starał się po raz pierwszy.

GNOM ma się zająć utrzymywać łącznie ponad 280 kilometrami dróg wokół Kijowa: M - 01 Kijów - Czernigow - Nowyje Jariłowiczi (odcinek o długości 61 kilometrów), M - 03 Kijów-Charków -przejście graniczne Dołżanskij (127 kilometrów), M-06 Kijów - Czop (68 kilometrów) oraz M - 07 Kijów -Kobiel - Jagodin (79 kilometrów). Zakres prac wymienionych w zamówieniu Ukrawtodor obejmie m.in. frezowanie i układanie nawierzchni, a także oczyszczenie oraz odśnieżanie dróg i drobne naprawy.

GNOM na łódzkim rynku pojawił się 26 lat temu. Przed siedmioma laty firma odpowiadała m.in. za utrzymanie części autostrady A2, obecnie utrzymuje także częśc dróg krajowych w województwie mazowieckim. W Łodzi GNOM zarządza w imieniu miasta Łódzką Autogiełdą przy ul. Lodowej, przez lata administrowała targowiskiem na tzw. Dolnym Rynku na Bałutach, a po przekazaniu targowiska kupcom, wybudowała tam własny obiekt.

W Łodzi firma GNOM wygrała właśnie przetarg na zimowe utrzymanie dróg w rejonie XIV, czyli w centrum miasta. Wartość zamówienia wedle informacji z przetargu rozstrzygniętego właśnie przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych wynosi 236,7 tys. zł.

Łódzka firma prawdopodobnie utworzy swój odział w Kijowie.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Łódzka firma utrzyma drogi wokół stolicy Ukrainy za 33 mln zł - Dziennik Łódzki

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska