LZS Starowice Dolne przegrał 0:3 z LKS-em Goczałkowice Zdrój w ostatnim wyjazdowym meczu w tym sezonie III ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Za LZS-em Starowice Dolne ostatni wyjazdowy mecz w III lidze. Przegrał w nim 0:3 z LKS-em Goczałkowice Zdrój, chociaż do przerwy jeszcze się trzymał.

LZS Starowice Dolne w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie wygrał 2:1 derbowe spotkanie z inną ekipą z Opolszczyzny, MKS-em Kluczbork. Kibice mogli mieć nadzieję, że ich zespół pokaże dobrą grę również w ostatnim wyjazdowym meczu z LKS-em Goczałkowice Zdrój, czyli drużyną słabszą od MKS-u. W pierwszej połowie te nadzieje nie okazały się płonne, goście ze Starowic nie dali sobie strzelić gola. Sami również nie trafili do bramki rywali, dlatego do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat.

Worek z bramkami rozwiązał się w 52. minucie, kiedy to Krzysztof Kiklaisz pierwszy raz wpisał się na listę strzelców. Ten sam zawodnik dołożył jeszcze dwa gole i mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla gospodarzy.

Kolejkę przed końcem Starowice są już pewne zajęcia na koniec sezonu ostatniego miejsca w III lidze. Ciekawie jednak zrobiło się w walce o awans. Warta Gorzów Wielkopolski została ukarana walkowerem za mecz z Rekordem Bielsko-Biała z 31. kolejki, który zakończył się remisem 2:2. W zespole Warty zagrał w tamtym spotkaniu nieuprawniony Japończyk Shuto Nakano. Dzięki wygranej walkowerem Rekord wrócił na 1 miejsce w tabeli i walka o awans będzie jeszcze ciekawsza.

Z kolei w Starowicach Dolnych szykują się do pożegnania z III ligą, które nastąpi w meczu z Odrą Bytom Odrzański. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (8 czerwca) o godzinie 17.00.

LKS Goczałkowice Zdrój - LZS Starowice Dolne 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kiklaisz - 52., 2:0 Kiklaisz - 73., 3:0 Kiklaisz - 90.

Goczałkowice: Mazur - Zięba, Rabczak, Magiera (46. Piszczek), Wojnar (46. Flasz), Gajda (79. Lipniak), Wuwer (71. Danch), Bieroński, Nagrodzki (71. Nadolski), Komandera, Kiklaisz
Starowice: Kowalczyk - Kowalczyk, Grądowski, Kozłowski, Jasiński (75. Grubizna), Zozula, Skowron (10. Rakowski), Czajkowski, Konstanty, Roguła, Setla