Młodzi lekkoatleci rywalizowali na halowych mistrzostwach Polski

Rafał Jurczyński (Podium Kup) mógł mierzyć w medal. W finale biegu na 800 metrów zajął ostatecznie 5. pozycję. archiwum zawodnika
Dziesięcioro reprezentantów klubów z Opolszczyzny brało udział w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale.

Żadnemu z naszych przedstawicieli „królowej sportu” nie udało się jednak zdobyć medalu. Nadzieję na niego po eliminacjach biegu na 800 metrów juniorów (do lat 19) mógł mieć Rafał Jurczyński. Zawodnik klubu Podium Kup w eliminacjach miał bowiem czwarty wynik (1.53,53). W finale osiągnął jednak rezultat aż o 1,5 sekundy gorszy i ostatecznie uplasował się na 5. pozycji.

Tuż za podium na 4. miejscu rywalizację w pięcioboju kończyły natomiast zawodniczki UKS-u MOSOpole. Dominika Włochowicz wśród juniorek i Aleksandra Lach w stawce młodszych uczestniczek (do 17 lat). Włochowicz zdobyła 3315 punktów i od medalu dzieliły ją dokładnie 104 punkty. Lach natomiast ukończyła zmagania z wynikiem 2802 punkty i do tego by stanąć na podium zabrakło jej znacznie więcej niż starszej koleżance z klubu, bo ponad 400 punktów. Pobiła jednak w dwóch konkurencjach (bieg na 60 metrów przez płotki oraz pchnięcie kulą) swoje rekordy życiowe.

W czołowej dziesiątce na mistrzostwach - na 10. miejscu - uplasowali się natomiast dwaj biegacze z Opolszczyzny: Jarosław Sudoł (Orzeł Namysłów) na 200 metrów juniorów młodszych z czasem 23,48 sek. oraz Filip Buchert (Juvenia Głuchołazy) na 400 metrów juniorów, uzyskując wynik 50,53 sek.