Młodzież z ZSZ nr 4 w Opolu pojechała na targi Tour Salon

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Szybko rozwijająca się branża wymaga od przyszłych pracowników nieustannego nadążania za nowościami.
Szybko rozwijająca się branża wymaga od przyszłych pracowników nieustannego nadążania za nowościami. ZSZ nr 4
Uczniowie technikum obsługi turystycznej wzięli udział w targach Tour Salon w Poznania, by być na bieżąco z nowinkami swojej branży.

Publiczne Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu kształci fachowców od turystyki.

- Uczymy przez działanie, współdziałanie i doświadczanie. To nasze najlepsze metody pracy - mówi Jowita Budzińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych. A wyjazd na targi jest świetnym sposobem na uaktualnienie wiedzy i spotkanie z mistrzami. Od drugiego roku nauki w technikum uczniowie kolejnych roczników odbywają czterotygodniowe praktyki zawodowe w biurach turystycznych i hotelach. Są to potencjalni pracodawcy naszych absolwentów. W ten sposób współpracujemy z rynkiem pracy, dzięki czemu nasi uczniowie są w stanie sprostać zadaniom dorosłego życia i trudno ich zawodowo zaskoczyć - podkreśla.

Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola. archiwum

- Usługi turystyczne to prężnie rozwijająca się branża. Ciągle pojawiają się nowe kierunki wyjazdów - mówi Marta Szer uczennica klasy pierwszej TOT. W Poznaniu szczególnie zainteresowało mnie stoisko albańskie. To mało znany kraj, ale o potężnym potencjale. No i jest kierunkiem dla koneserów, a dzisiaj oryginalność to atut - dodaje.

Obok rzetelnej obserwacji sztuki wystawienniczej, wnikliwej analizy ofert czy gromadzenia folderów informacyjnych, uczniowie mieli też możliwość obcowania z licencjonowanym przewodnikiem, który pokazał im Poznań.

- Obserwowanie jego warsztatu pracy, sposobów organizacji grupy i selekcjonowania przekazywanych informacji było interesującym doświadczeniem. Zarówno merytoryczne przygotowanie przewodnika, jak i kompetencje psychologiczne mogą porwać zwiedzających i autentycznie zainteresować ich wiedzą o regionie. To dwa podstawowymi elementy fachowego przygotowania do zawodu przewodnika. Każdy z nich musi też po prostu lubić ludzi i umieć ładnie mówić, także w obcych językach. Przyjazd na targi utwierdził mnie, że trafnie wybrałem kierunek nauki- podsumowuje Szymon Kudyba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska