Neapco w Praszce miało miliard złotych obrotu w 2017 roku. To jedna z największych firm w Polsce

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
- W związku z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych prowadzimy rekrutację na szereg stanowisk w naszej firmie - informuje Karol Stróżyk, dyrektor personalny w Neapco (na zdjęciu).
- W związku z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych prowadzimy rekrutację na szereg stanowisk w naszej firmie - informuje Karol Stróżyk, dyrektor personalny w Neapco (na zdjęciu). Mirosław Dragon
Fabryka podzespołów motoryzacyjnych w Praszce osiągnęła rekordowe obroty, które plasują ją w gronie 200-250 największych zakładów w Polsce.

- Po raz pierwszy w historii naszego zakładu w Praszce przekroczyliśmy granicę miliarda złotych sprzedaży - mówi Edmund Majtyka, dyrektor zakładu Neapco w Praszce. - Rekordowe obroty w 2017 r. są efektem podpisywania nowych umów. Wiążą się też z nowymi miejscami pracy.

Od kilku lat Neapco dynamicznie zwiększa zatrudnienie. Aktualnie w fabryce w Praszce pracuje już 1070 osób.

To nie tylko największy zakład pracy w Praszce, ale także w całym województwie opolskim.

Ponadto oprócz 1070 swoich pracowników zatrudnionych bezpośrednio w Neapco kolejne 250 osób pracuje w firmach, które są bezpośrednimi podwykonawcami Neapco.

Łącznie na terenie zakładu przy ul. Kaliskiej w Praszce pracuje zatem ponad 1300 osób. Do tego zakład ciągle ma wolne miejsca pracy.

- W związku z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych prowadzimy rekrutację na szereg stanowisk w naszej firmie. Mamy pracę dla operatorów maszyn CNC, ślusarzy, operatorów maszyn przy montażu półosi, operatorów maszyn odlewniczych - wylicza Karol Stróżyk, dyrektor personalny w Neapco.

Są też miejsca pracy dla osób z wyższym wykształceniem: poszukiwany jest project leader, które go zadaniem jest koordynowanie uruchomienia nowych produktów dla takich kluczowych klientów Neapco, jak Volkswagen, BMW, Ford.

Studentom ostatniego roku studiów inżynierskich lub magisterskich oraz absolwentów takich technicznych kierunków, jak: mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, inżynieria procesowa, mechatronika zakład w Praszce oferuje płatne staże. Kto się sprawdzi, dostanie po stażu ofertę pracy. Neapco współfinansuje swoim pracownikom studia wyższe i podyplomowe.

Zakład z Praszki otrzymał tytuł Solidny Pracodawca Roku.

Może i ty jeździsz autem z półosią z Praszki

Neapco to producent komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego dla światowych producentów samochodów osobowych, takich jak: Ford, BMW, Volkswagen, Daimler, Renault, Volvo i General Motors.

Głównymi produktami fabryki Neapco w Praszce są półosie napędowe oraz odlewy aluminiowe.

Z półosiami wyprodukowanymi w fabryce w Praszce jeździ wiele znanych modeli samochodów: ford focus, ford fiesta, ford mondeo, mercedes vito, mercedes viano, BMW mini, skoda citigo czy volkswagen passat.


Czy Neapco zostanie w Praszce ?

W marcu miną 3 lata, odkąd Neapco ogłosiło, że chce zbudować nową halę produkcyjną, ale w Praszce nie ma na to miejsca.

Na dodatek po przeprowadzeniu audytu amerykański holding ogłosił, że firma konsultingowa poleciła im budowę od podstaw nowej fabryki w Oleśnie lub Wieluniu (woj. łódzkie).

Na mieszkańców 8-tysięcznej Praszki, gdzie Neapco nazywane jest żywicielką miasta, padł strach.

Problem polega na tym, że Neapco nie jest właścicielem hal i gruntów w Praszce (należą one do poprzedniego właściciela zakładu - firmy Tedrive). Umowa dzierżawy kończy się w 2020 r.

Neapco ma trzy wyjścia: wyprowadzkę, wykupienie fabryki w Praszce lub podpisanie nowej umowy dzierżawy. Decyzji jeszcze nie podjęto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska