Nowe kierunki na Uniwersytecie Opolskim. Uczelnia proponuje...

  Nowe kierunki na Uniwersytecie Opolskim. Uczelnia proponuje jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności

  Iwona Kłopocka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Uniwersytet Opolski proponuje jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności

  Uniwersytet Opolski proponuje jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności ©Slawomir Mielnik

  Grafika intermedialna czy fizyka w kryminalistyce, to niektóre z kilkunastu nowości, jakie znalazły się w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Opolskiego. Uczelnia stara się, by po maturze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sprawdź, jakie są nowe kierunki na Uniwersytecie Opolskim.
  Uniwersytet Opolski proponuje jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności

  Uniwersytet Opolski proponuje jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności ©Slawomir Mielnik

  W rozpoczętym niedawno roku akademickim Uniwersytet Opolski zaproponował kandydatom jedenaście nowych kierunków i 19 specjalności.

  Sprawdź, jakie są nowe kierunki na Uniwersytecie Opolskim

  Jedną z nowości są Game Studies - propozycja dla zainteresowanych szeroko rozumianą pracą na rynku kreatywnym gier oraz uzyskaniem wiedzy w zakresie powstawania, badania i krytykowania gier, zarówno jako tekstów kultury jak i produktów rynkowych. Absolwenci będą mieli też umiejętności projektowania, programowania i kreowania zawartości graficznej oraz tekstowej.

  Idea przewodnia kierunku „public relations” stanowi odpowiedź na oczekiwania pracodawców, którzy wskazywali na potrzebę pozyskania wykwalifikowanej kadry potrafiącej w profesjonalny sposób budować relacje PR w organizacji i jej otoczeniu (m.in. poprzez relacje z mediami, wewnętrzny PR, branding, etc.).

  Z kolei „Zarządzanie publiczne” odpowiada na wyzwania rynku pracy i oczekiwania młodych ludzi, dlatego ogólnym celem kształcenia jest nabycie przez studenta wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych potrzebnych na współczesnym rynku pracy. Na potrzeby kierunku stworzono dwie pracownie specjalistyczne: rozwoju umiejętności interpersonalnych i rozwoju umiejętności współpracy w grupie.

  Celem studiów „obsługa biznesu” jest wykształcenie nowego typu kadr. Studia kształcą specjalistów będących w stanie efektywnie stosować prawo z uwzględnieniem specyfiki konkretnych branż i pełnić rolę łącznika między przedsiębiorcą, a wyspecjalizowanymi podmiotami obsługi prawnej i finansowej.

  Gospodarka leśna to kierunek inżynierski. Daje on duże możliwości studentom w poszerzaniu ich przyrodniczych zainteresowań. Absolwent zdobędzie szeroką wiedzę w zakresie gospodarki leśnej, dynamiki funkcjonowania ekosystemów leśnych i biologii organizmów leśnych.

  Absolwent lingwistyki stosowanej oprócz języka polskiego będzie znał język angielski na poziomie C1 oraz język chiński na poziomie płynnej komunikatywności (B2). Studia dadzą mu także kompetencje interkulturowe, podbudowane wiedzą o realiach kulturowych krajów, z którymi związane są studiowane języki. Studenci wybierają specjalności: język polski, angielski i chiński w biznesie oraz nauczanie języka polskiego jako obcego.

  Jakie kierunki ruszą na Uniwersytecie Opolskim w przyszłym roku  Farmacja


  Absolwenci trwających 5,5 roku studiów w pierwszych dwóch latach, w ramach przedmiotów takich jak: chemia, matematyka, biofizyka, fizjologia, anatomia człowieka i biochemia zdobywają podstawy do dalszych studiów, przede wszystkim z zakresu: chemii leków, farmakologii, toksykologii i in. Po obronie pracy magisterskiej realizowany jest (jedenasty semestr) półroczny staż w aptekach, którego zaliczenie jest konieczne do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu farmaceuty.

  Design i komunikacja społeczna


  Celem 3-letnich stacjonarnych studiów licencjackich jest wyposażenie studentów w wiedzę o społeczno-kulturowych uwarunkowaniach projektowania społecznego (designu) i komunikacji społecznej.

  Fot. sławomir mielnik
  Wprowadzanie nowych kierunków to jedno z kół zamachowych rozwoju uniwersytetu. Na zdjęciu ubiegłoroczni kandydaci na studentów kierunku medycznego.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Partnerzy

  Sponsorzy

  gorażdże

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal