Odra Opole nie zwalnia. Grunwald pokonała 5-0

Mateusz Peroński i jego koledzy z Odry pokonali Grunwald 5-0.
Mateusz Peroński i jego koledzy z Odry pokonali Grunwald 5-0. Oliwer Kubus
Lider 3 ligi opolsko-śląskiej - Odra Opole - był w Rudzie Śląskiej zespołem dużo lepszym, z pomysłem na grę i skutecznym. W efekcie po raz drugi z rzędu zwyciężył różnicą pięciu bramek.

Po pierwszych spokojnych minutach do ataku ruszyli piłkarze lidera. Pierwszą okazję miał w 13. min Bella, ale po rzucie rożnym trafił tylko w boczną siatkę. Dwie minuty później Odra już cieszyła się z prowadzenia. Dynamiczną akcję przeprowadził Staroń, uciekł obrońcy i dograł na 5 metr, a Sypek dopełnił tylko formalności. Dla młodego pomocnika niebiesko-czerwonych to pierwszy gol w 3 lidze.

Opolanie poszli za ciosem. Bramkarz poradził sobie jeszcze z uderzeniem z dystansu W. Gancarczyk, ale po jego dośrodkowaniu z kornera, dzieło zwieńczył Bodzioch i Sitko skapitulował.
Kilkadziesiąt sekund później goście znów byli w natarciu, a ich akcję przerwał faulem na Belli - Szczypior. Z 11. metrów W. Gancarczyk podwyższył na 3-0.

W 33. min nie było już absolutnie żadnych wątpliwości, kto zgarnie świąteczne trzy punkty. Przytomnie zachował się Trznadel, który przejął źle wybitą piłkę i zdecydował się na uderzenie z 17 metrów. Trafił idealnie na 4-0. Po tych czterech ciosach dopiero po 41. min otrząsnął się Grunwald i za sprawą Stanisławskiego stworzył sobie pierwszą okazję. Napastnik miejscowych jednak spudłował. Podobnie było po strzale Kowalski, a z drugiej strony boiska setkę zmarnował Staroń, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Napastnik Odry mocnym akcentem zakończył pierwszą połowę i drugą rozpoczął, ale znów Sitko był górą i to dwa razy z rzędu. Więcej precyzji wykazał W. Gancarczyk, który po prostopadłym podaniu rezerwowego Kolanki, nie dał szans bramkarzowi. Swoje szanse mieli jeszcze Włodarczyk, Wolny i Ałdaś, ale więcej goli już nie padło.

Grunwald Ruda Śląska - Odra Opole 0-5 (0-3)
0-1 Sypek - 14., 0-2 Bodzioch - 20., 0-3 W. Gancarczyk - 22. (karny), 0-4 Trznadel - 33., 0-5 W. Gancarczyk - 62.

Grunwald: Sitko – Kiepura, Szczypior, Cymański – Sikora – Talaga, Maciongowski, Jagodziński (87. Nowicki), Chwastek – Stanisławski, Kowalski (78. Szczygieł). Trenerzy: Teodor Wawoczny i Stanisław Gawenda.

Odra Opole: Kleemann - Trznadel, Bodzioch, Peroński, Brusiło - Sypek (46. Kolanko), Wepa, W. Gancarczyk, Bella (71. Włodarczyk), J. Gancarczyk (40. Ałdaś) - Staroń (62. Wolny). Trener Jan Furlepa.

Sędziował Piotr Skoczylas (Częstochowa).