Olimp Grodków przegrał z Moto-Jelcz Oława 20-27

Damian Kapinos
Moto-Jelcz Oława - Olimp Grodków 27-20.
Moto-Jelcz Oława - Olimp Grodków 27-20. Damian Kapinos
Słaba skuteczność była główną przyczyną drugiej porażki grodkowian w 1 lidze piłkarzy ręcznych.

Po obronie Mateusza Zembrzyckiego i przechwycie piłki przez Dawida Mierzwińskiego Olimp remisował 2-2, ale potem goście nie zdołali zdobyć bramki i po 12 min Moto-Jelcz prowadził 4-2. Od tego momentu gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, ale przed przerwą nie mogli być jeszcze pewni zwycięstwa. Rzut Pawła Prokopa obronił Krzysztof Muszak, podał piłkę do Sebastiana Kolanki i duet byłych graczy Olimpu podwyższył prowadzenie miejscowych.

Sygnał do odrabiania strat dał Zembrzycki, który zatrzymał kilka akcji. Po 20. min rywalizacji przez obronę Moto-Jelcz przedarli się Paweł Prokop, Maciej Stańko i Kacper Turyniewicz, a Olimp tracił już tylko bramkę. Do remisu mógł doprowadzić Michał Piech, ale zgubił piłkę. To nie był ostatni błąd, a te rywale wykorzystali doprowadzając do stanu 12-9.

Kolejna seria błędów po stronie zespołu z Grodkowa była główną przyczyną rosnącej przewagi ekipy z Oławy już po przerwie. Do 49. min grodkowianie jeszcze dotrzymywali kroku miejscowym i nie pozwolili odskoczyć rywalowi na więcej, niż cztery trafienia.

Gdy na ławkę kar sędziowie posłali Stańko i Łukasza Ogorzelca, grający w osłabieniu Olimp zdobył dwie bramki, ale później tyle samo stracił.
W końcówce meczu bramki dla Olimpu zdobyli Prokop, Maciej Maciejewski, Turyniewicz i Łukasz Ogorzelec, ale kolejnych pięć trafień zanotowali ich przeciwnicy, którzy do końcowej syreny nie dali sobie odebrać już prowadzenia.

Zespół z Grodkowa przegrał kolejne zawody, a główną tego przyczyną była słaba skuteczność w drugiej połowie. Olimpijczycy zagrali dobre zawody w obronie tracąc mniej bramek, w porównaniu do poprzedniego spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale też zmarnowali sporo znakomitych okazji.

Moto-Jelcz Oława - Olimp Grodków 27-20 (12-9)

Moto-Jelcz: Muszak, Glabik - Celek 3, Rutkowski 2, Paluch 1, Herudziński 3, Koprowski, Żubrowski 1, Kolanko 3, Dudkowski 3, Cepielik 3, Wodejko 2, Bałdys 2, Wróblewski 2, Klinger 2, Werner. Trener Krzysztof Mistak.

Olimp: Zembrzycki, M. Madaliński - Koszyk, Maciejewski 2, Stańko 2, Chmiel 4, Mierzwiński 1, Starczewski, Stępień, Buczyński, Bujak, Ogorzelec 4, Piech 3, Świerczyński, Turyniewicz 2, Prokop 2,. Trener – Michał Piech.

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice).
Kary: Moto-Jelcz - 8 min; Olimp - 6 min.