Opolscy radni PO podsumowują kadencję. „To było 5,5 roku ciężkiej pracy”

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Radni Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że jeżeli uda im się dostać do rady miasta na kolejną kadencję będą starali się być równie aktywni jak dotychczas.
Radni Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że jeżeli uda im się dostać do rady miasta na kolejną kadencję będą starali się być równie aktywni jak dotychczas. Łukasz Biernacki
To była najdłuższa w historii, bo ponad 5-letnia kadencja rady miasta Opola. Swoją pracę i dokonania w tym czasie podczas czwartkowej konferencji prasowej podsumowali radni z klubu Platformy Obywatelskiej.

Sześciu radnych liczył w minionej kadencji klub Platformy Obywatelskiej w opolskim ratuszu. Swoje działania w jej trakcie opisują oni jako udane, choć często trudne i wymagające.

- Mieliśmy dużo pracy. Jako klub byliśmy bardzo aktywni. Udało się rozwiązać wiele problemów mieszkańców, np. doprowadzić do remontu ulic Żytomierskiej i Lwowskiej czy rozpocząć remont ulicy Górnej. Były też takie drobne rzeczy, jak naprawa chodników, czy zwolnienie z podatku od nieruchomości dla osób, które wykonają zieloną instalację – mówił Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu radnych PO.

Za swój największy sukces radni uważają powstanie tężni solankowej na osiedlu Malinka.

- Symbolem sprawczości i tego, jaką mamy wizję jako Koalicja Obywatelska w radzie miasta, jest tężnia na Malince - mówił Tomasz Kaliszan, radny PO - To nasza inicjatywa. Widzimy jakim zainteresowaniem cieszy się to miejsce. To jest filozofia, którą my wyznajemy, czyli tworzenie miejsc integracji społecznej, miejsc zielonych, oraz miejsc, w których można poprawić stan zdrowia – dodał.

Najaktywniejszą radną z klubu była Elżbieta Kurek. Złożyła ona m.in. najwięcej interpelacji. Wiadomo już jednak, że nie zobaczymy jej w składzie rady miasta następnej kadencji.

-  Bardzo jej dziękujemy. Pani Elżbieta Kurek nie startuje w nadchodzących wyborach, ale zapowiedziała już, że nie porzuca działalności społecznej. Będzie dalej aktywna i będzie zabiegać o sprawy mieszkańców, a my jako radni będziemy jej w tym pomagać – powiedział Przemysław Pospieszyński.

Radni Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że jeżeli uda im się dostać do rady miasta na kolejną kadencję będą starali się być równie aktywni jak dotychczas.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska