Opolski Festiwal Fotografii. Spotkanie z Markiem Arcimowiczem

Anna Konopka
Anna Konopka
Marek Arcimowicz to podróżnik i fotograf. Wystawa jego zdjęć z polsko-wenezuelskiej ekspozycji zostanie otwarta w piątek po godz. 17 w MBP.
Marek Arcimowicz to podróżnik i fotograf. Wystawa jego zdjęć z polsko-wenezuelskiej ekspozycji zostanie otwarta w piątek po godz. 17 w MBP. Anna Konopka
Fotograf i podróżnik opowiedział o polsko-wenezuelskiej ekspedycji, w której uczestniczył. W jej trakcie zdobyto górę Tramén Tepui w Wenezueli i odkryto... nowe gatunki motyli.

Spotkanie z Markiem Arcimowiczem, fotografem i podróżnikiem odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, jako jedna z imprez poprzedzających rozpoczęcie IV Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Gość opowiedział o polsko-wenezuelskiej ekspedycji, w której wziął udział. W jej trakcie zdobyto górę Tramén Tepui w Wenezueli i odkryto nowe gatunki motyli.

- O takiej wyprawie marzyłem od szóstego roku życia, odkąd dziadek przywiózł mi globus i potem gdy zacząłem czytać książki o odkryciach - mówił Marek Arcimowicz podczas autorskiego spotkania.

Oficjalnie OFF zaczyna się 10 października (piątek) o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas otwarcia poznamy laureatów konkursu fotograficznego im. Tadeusza Kwaśniewskiego, który organizuje nto.

Zaplanowano tez otwarcie trzech wystaw: "Tramén Tepui" Arcimowicza i "Bohaterowie" Slava Zatoki, fotografa i filmowca, który od 12 lat mieszka i pracuje w USA. Impreza o godz. 18 przeniesie się do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.

W ramach festiwalu zaplanowano 12 wystaw fotograficznych i spotkania z ich twórcami.

Fotograficzne atrakcje potrwają do 26 października.

Pełny program na www.offoto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska