Opolszczyzna. Nauka jest za darmo. Ale gdzie?

Edyta Hanszke [email protected] 77 44 32 587
Dzięki unijnym funduszom można bezpłatnie poszerzyć wiedzę i umiejętności w dowolnym zawodzie. (fot. sxc.hu)
Dzięki unijnym funduszom można bezpłatnie poszerzyć wiedzę i umiejętności w dowolnym zawodzie. (fot. sxc.hu)
Na Opolszczyźnie jest sporo szkoleń, na których bezpłatnie możesz podnieść swoje kwalifikacje. Są propozycje dla różnych grup społecznych.

Inkubator kariery. Kompleksowy program wsparcia niepracujących osób poniżej 25 roku życia - to projekt realizowany przez opolską firmę CTC.

Zobacz: Opolski ekspert mówi: Kto się nie szkoli, odpada z wyścigu

Rozpoczął się 15 lutego 2010 r. i potrwa do 15 marca 2011 roku.

- Jego celem jest umożliwienie oraz zwiększenie aktywności zawodowej i umiejętności związanych z poruszaniem się na rynku pracy - mówi Izabela Damboń- Kandziora, dyrektor oddziału CTC Polska w Opolu.

Z pomocy skorzysta 50 uczestników - niepracujących, poniżej 25 roku życia, zagrożonych wykluczeniem społecznym, mieszkających w województwie opolskim.

Wezmą oni udział w szkoleniach zawodowych i indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym, który pomoże każdemu z nich przygotować się do szukania pracy.

Firma szkoleniowa zobowiązała się do dostarczenia uczestnikom najnowszych ofert pracy.

Studenci, absolwenci i pracownicy dydaktyczno-naukowi opolskich uczelni, którzy myślą o założeniu swojej firmy mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez spółkę Pro Media (wydawcę nto), w ramach projektu Akademicka. Biznes.

Autorzy ciekawych pomysłów na firmę, które znajdą uznanie w oczach jury, mogą liczyć na sfinansowanie interesującego ich kursu, który pomoże im rozwinąć skrzydła w biznesie.

Zainteresowani powinni szukać informacji na stronie internetowej www.nto.pl w zakładce Akademicka.

Pro Media realizuje jeszcze inny projekt, którego celem jest pokazanie, że osoby długotrwale bezrobotne mają szanse na znalezienie pracy.

Zobacz: Opolszczyzna > Znajdź dla siebie szkolenie. W dodatku za darmo

Z kolei chcącym podnieść swoje kwalifikacje, autorzy projektu opłacą kursy, które - mamy nadzieję - sprawią, że znajdą pracę albo założą własne firmy.

Więcej na ten temat w dodatku Praca Intergracja i na stronie internetowej www.nto.pl w zakładce Praca Integracja.

Podniesienie kwalifikacji zawodowych osób z dysfunkcjami słuchu, to kolejny projekt realizowany przez CTC. Zaczął się 1 marca br. i potrwa do 31 maja 2011 roku. Partnerem jest Polski Związek Głuchych Oddział Opolski.

- Głównym celem projektu jest podniesienie konkurencyjności oraz poprawy dostępu do zatrudnienia 50 osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami słuchu z województwa opolskiego - mówi Izabela Damboń - Kandziora.

Uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniach komputerowych. Zaplanowano na nie 240 godzin, w tym połowę w formie e-lerningu.

Nabory do projektów realizowanych przez CTC trwają. Zainteresowani mogą się zgłaszać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska