PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

PS
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch podkreśla, że dzięki wsparciu PGE pojawią się następcy Natalii Maliszewskiej i Zbigniewa Bródki
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch podkreśla, że dzięki wsparciu PGE pojawią się następcy Natalii Maliszewskiej i Zbigniewa Bródki PS
PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Podpisana umowa obowiązywać będzie do marca 2023 roku.

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się na lodowisku Centralnego Ośrodka Sportu na warszawskim Torwarze, podpisano również umowę o współpracy PGE z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego.

– Łyżwiarstwo to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych. Cieszę się, że spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport i polskich sportowców, którzy już niedługo będą z dumą reprezentować nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nawiązana dzisiaj współpraca to ogromna szansa na rozwój zawodników, szczególnie tych najmłodszych. Wierzę, że takie zaangażowanie będzie ogromnym wsparciem dla doskonalenia kadr narodowych – mówiła uczestnicząca w konferencji Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Do tej pory Polska Grupa Energetyczna współpracowała z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego przy okazji poszczególnych imprez krajowych i międzynarodowych. Teraz PGE została już oficjalnie sponsorem PZŁS.

– Podpisujemy umowę na bardzo szerokie wsparcie, od upowszechniania łyżwiarstwa szybkiego, przez szkolenie juniorów, aż do kadry seniorów. To bardzo ważna chwila dla naszego środowiska, bo zapewnia nam funkcjonowanie na najwyższym poziomie – mówił prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

– PGE to największy partner polskiego łyżwiarstwa. Od czterech lat działamy na rzecz popularyzacji tego sportu, który można uprawiać niezależnie od wieku. Jest to sport rekreacyjny integrujący całe rodziny. Mam nadzieję, że wsparcie PGE przyczyni się do rozwoju łyżwiarstwa w Polsce. Liczę na to, że coraz częściej będziemy widzieć barwy biało-czerwone na najwyższych miejscach na podium podczas najważniejszych imprez łyżwiarskich na świecie – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch dodał, że wsparcie PGE pozwoli na zbudowanie bardzo szerokiej piramidy szkoleniowej. – To da gwarancję tego, że dopływ bardzo dobrych zawodników będzie dużo większy. Nie będzie przypadkowości, dużo więcej zawodników zostanie przetestowanych przez cały okres szkolenia, więc myślę, że finalnie nazwiska pokroju Natalii Maliszewskiej, czy Zbyszka Bródki a pewno się wkrótce pojawią – powiedział Tataruch.

W ramach współpracy PGE zostanie sponsorem reprezentacji narodowej w łyżwiarstwie szybkim, a także zawodów krajowych i międzynarodowych. Wśród wydarzeń krajowych, które będzie wspierać PGE, znajdą się m.in. imprezy dla juniorów oraz seniorów w łyżwiarstwie szybkim i short tracku.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Od blisko czterech lat PGE wspiera popularyzację łyżwiarstwa. W 2021 roku była m.in. mecenasem obchodów stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego - Gazeta Pomorska

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska