PO tworzy na Opolszczyźnie Biuro Interwencji Obywatelskich

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Senator Piotr Wach (od prawej), marszałek Andrzej Buła, poseł Leszek Korzeniowski i poseł Tomasz Kostuś zachęcali do korzystania z pomocy prawnej Biura Interwencji Obywatelskiej.
Senator Piotr Wach (od prawej), marszałek Andrzej Buła, poseł Leszek Korzeniowski i poseł Tomasz Kostuś zachęcali do korzystania z pomocy prawnej Biura Interwencji Obywatelskiej. Edyta Hanszke
Platforma Obywatelska uruchamia regionalne Biuro Interwencji Obywatelskich. Politycy deklarują, że każdy może liczyć w nim na pomoc prawną.

Od kilkunastu miesięcy jesteśmy świadkami tworzenia prawa na potrzeby partii politycznej - mówi Andrzej Buła, przewodniczący regionalnej PO. - Rewolucja w oświacie, prawo o zgromadzeniach za chwilę może dotknąć każdego z nas.

Dlatego Platforma postanowiła uruchomić Biuro Interwencji Obywatelskiej na poziomie kraju (działa od grudnia ub.r.), ale też w regionach. Wczoraj oficjalnie otwarto opolskie biuro. - Każda osoba, która się do nas zwróci będzie prawnie, za darmo u nas zabezpieczona - dodał Andrzej Buła.

Koordynatorem opolskiego biura został poseł Tomasz Kostuś, który za przykład pierwszego prawnego wsparcia obywatela podał sprawę Krystyny Pietrek, byłej sołtys Czarnowąs, która weszła w spór prawny z wiceministrem Patrykiem Jakim.

Poseł zachęcał do poszukiwania informacji o działalności opolskiego biura na stronach internetowych i w social mediach.
Senator Piotr Wach dodał, że przykład Igora Stachowiaka (zmarła w trakcie policyjnej interwencji) pokazuje, że PiS jest gotowy kryć swoich funkcjonariuszy.

ZOBACZ: PO traci poparcie na rzecz Nowoczesnej?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska