Podczas uroczystej gali w Oleśnie nagrodzono najlepszych uczniów [zdjęcia]

Mirosław DragonZaktualizowano 
Gala „Nauka i sport” w Oleśnie Andrzej Szklanny
W auli Zespołu Szkół w Oleśnie wicestarosta oleski Roland Fabianek uhonorował dyplomami i upominkami najlepszych uczniów i najlepszych sportowców z powiatu oleskiego.

Gośćmi specjalnymi gali byli: reprezentant Polski siatkówce Patryk Czarnowski oraz mistrz Polski kibiców Adam Sokołowski.

Patryk Czarnowski przeprowadził trening siatkarski z młodymi oleskimi sportowcami szkolnymi.

Nagrodzeni zostali:

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego w roku szkolnym 2016/2017:

  • Daria Brunsz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce
  • Renata Żurek – Zespół Szkół w Gorzowie Śl.
  • Dominika Baron – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu
  • Ewelina Kowalska – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie
  • Patrycja Macioł – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie
  • Anna Sykulska – I Liceum Ogólnokształcące w Praszce
  • Patrycja Kierat – Zespół Szkół w Oleśnie
  • Oskar Szopa – Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie

Laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu

  • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu za zajęcie II miejsca na etapie wojewódzkim w Konkursie Wiedzy o Unii
  • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu za zajęcie III miejsca na etapie wojewódzkim w Turnieju Matematycznym dla ZSZ
  • Szkolne Koło PTSM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu za zajęcie III miejsca w XL Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży Szkolnej PTSM
  • Szkolne Koło LOP z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu za zajęcie II miejsca na etapie wojewódzkim Konkursu na najlepiej działające Koło LOP
  • Martin Miozga - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu finalisty II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu
  • Dorota Ochmann - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu wyróżnienie II stopnia na etapie centralnym w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów
  • Aleksandra Wilka - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie

  • Wioletta Kus - uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie laureatka I miejsca etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok architektura krajobrazu
  • Aleksandra Syguła - uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie za zajęcie III miejsca w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Jacek Skóra i Kamil Stachulec - uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Wojsko? Lubię to”
  • Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie za zajęcie III miejsca na etapie wojewódzkim w III Przeglądzie Musztry Klas o Profilu Mundurowym
  • Drużyny Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie - finalista etapu centralnego w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu
  • Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie za zajęcie I miejsca na etapie wojewódzkim w V Mistrzostwach Śląska Szkół Mundurowych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce

  • Anna Ciupa - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce laureatka etapów wojewódzkich konkursów: Turniej Recytatorski „O Buławę Hetmańską”, Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Konkurs Wokalny „Ja i Moja Przyszłość w Zawodach Artystycznych”
  • Bartłomiej Bartela – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce finalista etapu centralnego w Ogólnopolskim Konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”
  • Natan Gebauer – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce laureat etapu wojewódzkiego XXII Turnieju Matematycznego dla ZSZ
  • Przemysław Oset – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce finalista etapu wojewódzkiego w Mistrzostwach Dolnego Śląska - „Łamigłówka”
  • Marta Stelmaszczyk – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce za zajęcie III miejsca na etapie wojewódzkim w Konkursie Wokalnym „Ja i Moja Przyszłość w Zawodach Artystycznych” oraz finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Młode Opole” - 2017
  • Adrian Jarząb – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce za zajęcie III miejsca na etapie wojewódzkim w Konkursie Instrumentalnym „Ja i Moja Przyszłość w Zawodach Artystycznych”
  • Zespół wokalno-instrumentalnego „AFTERCLASSES” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce za zdobycie Grand Prix w Turnieju ZespołówIX Przeglądu Twórczości Artystycznej „Młode Opole 2017”

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie

  • Krzysztof Lubosz – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Elektrycznej
  • Marcin Kapica – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Elektrycznej
  • Sandra Łątka – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Konsumenckiej „Konsumenci to my wszyscy”
  • Victoria Pawlik – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Konsumenckiej „Konsumenci to my wszyscy”
  • Sebastian Dombrot – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie finalista etapu centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
  • Katarzyna Nonas – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie I miejsca w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
  • Dorota Kistela – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie III miejsca w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
  • Luiza Pradella – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie I miejsca na etapie wojewódzkim w Konkursie BHP w budownictwie o tytuł „Młodego Inspektora Pracy”
  • Paulina Steinert – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie I miejsca w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Fryzjerskiej
  • Oskar Szopa – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie I miejsca w XIII Turnieju Szkół i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”
  • Marta Czyrny i Dorota Kistela – uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie za zajęcie II miejsca w III Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Regionalne smaki”

I Liceum Ogólnokształcące w Praszce

  • Anna Sykulska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce laureatka konkursów:
  • Check Your English with Cambridge, English Ace i X Ogólnopolskiej Olimpiadzie o „Diamentowy Indeks AGH”
  • Przemysław Kurdyna – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce laureat X Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”
  • Łukasz Wasilenko – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce finalista etapu wojewódzkiego Check Your English with Cambridge

Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim

  • Daniel Kędziora – uczeń Zespołu Szkół w Gorzowie Śl. za zajęcie I miejsca na etapie okręgowym w III edycji Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie
  • Łukasz Książek – finalista XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok mechanizacja rolnictwa

Zespół Szkół w Oleśnie

  • Julia Adamczyk - uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapów centralnych olimpiad:
  • Olimpiady Wiedzy o III RP i Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  • Anna Gallus - uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapów centralnych olimpiad: IV Olimpiada Wiedzy o UE i Olimpiady Wiedzy o III RP
  • Daria Wielgosz – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapów centralnych olimpiad: Olimpiady Wiedzy o III RP i I Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
  • Mariola Wolna - uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  • Tomasz Jurczyk – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego VII Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Kariera Zawodową oraz konkursów matematycznych „KOMA” i „MAKS”
  • Dawid Wiendlocha – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie laureat etapu centralnego VI Olimpiady o Górnym Śląsku i I Olimpiady Statystycznej
  • Julia Podstawa - uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego VI Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  • Patryk Placek – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalisty etapu centralnego II Olimpiady Wiedzy Historycznej
  • Wioletta Kamińska – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego I Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
  • Alicja Hassinger – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego I Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
  • Tomasz Ludyga – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie laureat Konkursów Matematycznych „PANGEA”, „KOMA” i „ALFIK MATEMATYCZNY”
  • Martin Mrugała – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”
  • Mateusz Belka – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego Konkursów Matematycznych „PANGEA” i „ALFIK MATEMATYCZNY”
  • Maciej Zagrobelny – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista Konkursów Matematycznych „KOMA” i „ALFIK MATEMATYCZNY”
  • Michał Skowronek – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
  • Magdalena Skoczylas – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie laureatka etapu wojewódzkiego XXIII Turnieju Chemicznego
  • Markus Bartoszonek – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”
  • Paulina Kassner – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”
  • Sylwester Bogatka – uczeń Zespołu Szkół w Oleśnie finalista etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”
  • Natalia Rataj – uczennica Zespołu Szkół w Oleśnie finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”
  • Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie za zajęcie I miejsca na etapie centralnym w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Geografa
  • Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie III edycji „Hig School Business”
  • Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych”
  • Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych”

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju 15.06.2017

Wideo

Materiał oryginalny: Podczas uroczystej gali w Oleśnie nagrodzono najlepszych uczniów [zdjęcia] - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3