Poligeniusze inspirują studentów na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Alicja Dubniańska, Karina Zawada, Zuzanna Walczak i Grzegorz Barycki byli gośćmi tegorocznego wydarzenia na Politechnice Opolskiej.
Alicja Dubniańska, Karina Zawada, Zuzanna Walczak i Grzegorz Barycki byli gośćmi tegorocznego wydarzenia na Politechnice Opolskiej. Archiwum PO
Zuzanna Walczak, Grzegorz Barycki, Karina Zawada i Alicja Dubniańska przyjęli w tym roku zaproszenie Wydziału Ekonomii i Zarządzania, żeby opowiedzieć o swoich studiach i karierach zawodowych.

Tytułowi poligeniusze to absolwenci uczelni, którzy odnieśli sukces zawodowy, mają ciekawe pasje i prowadzą nietuzinkowe życie. - Dla studentów spotkanie z nimi to była inspiracja, jak można pokierować swoim życiem zawodowym - mówi Anna Jasińska z III roku ekonomii, przewodnicząca Koła Naukowego Współpraca i Rozwój, które organizowało w tym roku spotkanie.

Zuzanna Walczak jest absolwentką europeistyki oraz turystyki i rekreacji. Zajmuje się sponsoringiem, marketingiem, realizacją projektów i organizacją eventów związanych z piłką nożną. Obecnie jako koordynator ds. promocji i komunikacji w Departamencie Piłki Amatorskiej w Polskim Związku Piłki Nożnej odpowiada za projekt „Piłka dla wszystkich” (nowe kanały społecznościowe PZPN, które mają inspirować Polaków do grania, ale także angażowania się w amatorską odmianę futbolu i to bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy sprawność fizyczną). Pracę łączy z pasją oglądania na żywo meczów na różnych szczeblach rozrywkowych, uprawiając turystykę stadionową . To także była piłkarka, sędzia i przyszła trenerka.

Grzegorz Barycki, absolwent zarządzania i marketingu, od początku zawodową związany jest firmą Monier Braas w Opolu. Od 2014 r. jest jej prezesem i dyrektorem sprzedaży i marketingu, odpowiedzialnym za sprzedaż systemów dachowych pod marką Braas w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Pracę łączy z pasją podróżniczą (ulubione kierunki to Ameryka Południowa i Afryka).

Karina Zawada - po zarządzaniu i marketingu - prowadzi własną firmę IMPRES-ART, jest menedżerką Renaty Przemyk, a od roku także booking managerem zespołu Rezerwat. W czasach studenckich była przewodniczącą samorządu, a za ponadprzeciętne zaangażowanie została finalistką plebiscytu „Złota Baba 2002”.

Alicja Dubniańska - absolwentka zarządzania i marketingu - przez ostatnie 7 lat była managerem ds. projektów konferencyjnych w firmie PRESSCOM we Wrocławiu, a od marca br. jest managerem ds. projektów kabaretowych i koncertowych w firmie ESKANDER w Opolu. Doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wydarzeń zdobywała od najmłodszych lat, a pierwsze szlify zawodowe - w zespole Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości opolskiej uczelni technicznej.

Wywiady z zaproszonymi gośćmi przeprowadzili opiekun Koła Naukowego WiR dr inż. Piotr Bębenek i studentka II roku ekonomii Elżbieta Buszko. Pytali absolwentów o wspomnienia z czasów studiów (m.in. oceny, ulubione przedmioty), ciekawe historie zawodowe, a przede wszystkim prosili o rady i inspiracje, jak czuć się szczęśliwym i spełnionym. - Jesteśmy dumni, że mamy takich absolwentów - ocenia dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan ds. współpracy i rozwoju. - Dlatego chętnie będziemy się z nimi spotykać przy różnych okazjach. Obecna edycja Poligeniuszy WEiZ to trzecie wydarzenie realizowane w tej formule i na pewno nie ostatnie - zapowiada prodziekan.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska