Polonia Warszawa - Odra Opole 2:0

W stosunku do poprzedniego meczu z Jastrzębiem trener Mroziewski wprowadził 4 zmiany w składzie wyjściowym. fot. Sxc
Odra przegrała w Warszawie z Polonią. Dwa razy piłkę w naszej bramce umieścił Mariusz Zasada. Sprawdź przebieg meczu minuta po minucie.

W tym spotkaniu nie zagrali:

Ugochukwu Enyinnaya
Marek Tracz.

Za Ugo od pierwszej minuty pojedynku w Warszawie wystąpił Piotr Bajera, natomiast Tracza na środku pomocy zastąpił przesunięty z lewej strony Łukasz Kubik. Na lewej stronie natomiast pojawił się Madrin Piegzik. Na ławce rezerwowych zasiedli również będący ostatnio w gorszej dyspozycji Krzysztof Zalewski, a na prawej obronie zastąpił go Marcel Surowiak.

Polonia Warszawa jest wymieniana w gronie kandydatów do awansu w tym sezonie. W pierwszej kolejce wysoko pokonała u siebie Wisłę Płock (4-0), następnie zremisowała 2-2 w wyjazdowej potyczce z GKS Jastrzębie, a w ubiegłą środę pokonała na własnym boisku ŁKS Łomżę 2-1.

W celu odświeżenia relacji, należy wcisnąć F5.

Polonia Warszawa - Odra Opole

2:0 (0:0)

KONIEC MECZU

Polonia: Majdan - Michalski, Broniewicz, Konieczny, Sedlacek - Kuzera, Piątek, Wędzyński, Zasada - Mąka, Gilewicz. Trener Waldemar Fornalik.
Odra: Feć - Surowiak, Ganowicz, Nakielski, Janicki - Błażejewski, Kubik, Copik, Piegzik - Feliksiak, Bajera. Trener Witold Mroziewski.

Sędziuje Jacek Zygmunt z Jarosławia. Kibiców 1200.

W Warszawie pada rzęsisty deszcz, murawa nasiąknięta wodą. Stadion jest podczas remontu, tylko połowa jest optwarta dla kibiców. Zawodnikom za szatnie robią specjalnie w tym celu postawione baraki.

1' - Sędzia gwiżdże po raz pierwszy, Polonia Warszawa rozpoczyna mecz.

2' - Rzut rożny dla Polonii, dośrodkowywał Lumir Sedlacek, lecz Krzysztof Janicki wybija piłkę z pola karnego Odry.

5' - Drugi rzut rożny dla miejscowych, piłka po interwencji Madrina Piegzika wyszła za linię końcową boiska. Po zagraniu piłki w pole karne opolanie wybijają ją.

7' - Z lewej strony boiska szarżował Tomasz Feliksiak, jednak jeden z obrońców Polonii wybił piłkę na róg. Ten stały fragment gry wykonywał Kubik, jednak defensorzy gospodarzy wybili piłkę.

9' - Nasz zawodnik faulował przy linii pocznej rywala. Z rzutu wolnego na bramkę bezpośrednio uderzał Grzegorz Wędzyński, jednak na posterunku był Marcin Feć, który wybił piłkę na róg. Rzut rożny fatalnie egzekwowany przez warszawian.

11' - Błąd Surowiaka, który zagrał źle piłkę, przejęli ją przeciwnicy. 28 metrów od bramki Fecia Nakielski zagrał piłkę ręką i piłkarze stołeczni mieli rzut wolny. Wędzyński jednat rafił w mur.

13' - Odra próbuje wyjść z kontratakiem, jednak piłkarze "Czarnych Koszul" skutecznie to uniemożliwili.

15' - Błażejewski przy linii bocznej fauluje Zasadę. Polonia póki co przeważa, gospodarze grają pressingiem już od 30. metra naszej połowy.

18' - Feliksiak zagrał do Piegzika, który "nabił" przeciwnika i wywalczył rzut rożny dla Odry. Opolanie z rzutu rożnego nie stworzyli jednak żadnego zagrożenia pod bramką Radosława Majdana.

27' - Piłkę z rzutu rożnego wrzucał Łukasz Kubik, wyskoczył do niej Tomasz Copik i w trudnej pozycji nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

30' - Rzut rożny wykonywała Polonia Warszawa, lecz nie zagrozili bramce strzeżonej przez Marcina Fecia.

32' - Groźna akcja Polonii, Kuzera szarżował w polu karnym, jednak dobrze powstrzymany przez Surowiaka i Odra wyprowadziła kontratak. Feliksiak faulowany 18. metrów od bramki Majdana, a żółtą kartką ukarany został Konieczny.

38' - Mecz się wyrównał, coraz częściej Odra gości na połowie gospodarzy.

40' - Radosław Gilewicz dynamiczny rajd na skrzydle zakończył dośrodkowaniem, które łapie Marcin Feć.

42' - Madrin Piegzik po indywidualnej akcji próbował pokonać Majdana, jednak został zablokowany przez obrońców Polonii. Chwilę później taki sam los spotkał Łukasza Kubika.

45' - Tomasz Copik faulował jednego z zawodników Polonii, który próbował wyprowadzić kontratak. Sędzia przedłużył I. połowę o 1. min.

45' + 1 - Koniec pierwszej połowy meczu.

Strzały (celne): Polonia - 5 (1), Odra - 2 (1)
Rzuty rożne: Polonia - 5, Odra - 3
Spalone: Polonia - 0, Odra - 0
Faule: Polonia - 4, Odra - 9

Na początku spotkania przeważała Polonia Warszawa, z biegiem czasu poziom gry wyrównał się i Odra również gościła na połowie "Czarnych Koszul". Tempo gry i emocje nie są póki co za wysokie, a to wszystko na przesiąkniętej wodą murawie stadionu przy ul. Konwiktorskiej.
46' - Początek II. połowy.

47' - Z dużym zaangażowaniem rozpoczęli II połowę gospodarze. Bliski zdobycia bramki był Gilewicz. Piłka na szczęście trafiła w boczną siatkę naszego bramkarza.

48' - Kolejna groźna sytuacja stworzona przez zawodników Polonii. Niemal w pewnej sytuacji był Piątek. Strzelił z kilku metrów, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką naszej drużyny.

55' - Po początkowej dominacji Polonii poziom gry wyrównał się. Gospodarze częściej są przy piłce, ale Odra bardzo dobrze się broni.

57' - Żółta kartka dla Tomasza Feliksiaka. Zawodnik Odry został ukarany za dyskusję z sędzią.

58' - Zmiana w drużynie Odry. Piegzika na boisku zastępuje Wojciech Marcinkiewicz.

60' - GOL DLA POLONII. Gilewicz podaje na prawą stronę, wprost pod nogi Marcina Zasady. ten ostatni umieszcza piłkę w siatce bramki Odry.

62' - Po stracie bramki Odra stara się odrobić straty. Jej ataki jednak nie przynoszą żadnych rezultatów.

64' - Rzut wolny dla Odry. Z około 25 metrów strzela Kubik. Oddaje jednak strzał w sam środek bramki, gdzie pewnie interweniuje Radosław Majdan.

71' - Zmiana w Polonii. Za Gilewicza wchodzi Grzegorz Wojdyga.

72' - Żółta kartka dla Tomasza Nakielskiego.

73' - GOL DLA POLONII. Strzał z 25 metrów na bramkę Odry. Feć wybija piłkę, która trafia jednak pod nogi Mariusza Zasady, a ten po raz drugi pokonuje naszego bramkarza. Polonia Warszawa - Odra Opole 2:0

74' - Zmiana w Odrze. Copika zastępuje Karasiak.

77' - Na boisku w dalszym ciągu przewagę ma Polonia. Gra toczy się przede wszystkim w środkowej części pola.

83' - Surowiak wraca do gry. Przez kilka ostatnich minut był opatrywany poza boiskiem.

86' - zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Kamil Kuzera, a zastępuje go Piotr Kosiorowski.

86' - Zmiana także w Odrze. Janickiego zastępuje Grzegorz Paciorek.

89' - żółta kartka dla Grzegorza Wojdygi z Polonii.

89' - Szansa dla Odry! Feliksiak nie dochodzi jednak do dośrodkowania.

90' - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

93' - Koniec spotkania. Polonia Warszawa - Odra Opole 2:0. Gospodarze byli wyraźnie lepsi od naszej drużyny, Oderka dobrze broniła się do momentu straty pierwszej bramki. Później zabrakło już skuteczności i pomysłu na atak.