Polska Hokej Liga. Orlik Opole wysoko przegrał z GKS-em Tychy

Hokeiści Orlika Opole zdecydowanie mają nad czym myśleć.
Hokeiści Orlika Opole zdecydowanie mają nad czym myśleć. Sławomir Jakubowski
Opolanie polegli przed własną publicznością z GKS-em Tychy 1:5.

Opolanie rozpoczęli jednak ten mecz bez kompleksów, ponieważ całkiem niedaleko od zdobycia bramki już w pierwszych minutach byli Aleksiej Trandin oraz Martin Przygodzki. Ich próby powstrzymał jednak były amerykański bramkarz Orlika John Murray. A w 11. minucie jego koledzy z pola trafili po raz pierwszy.

Wynik pojedynku otworzył wtedy Jarosław Rzeszutko, który otrzymał podanie od Adama Bagińskiego i zza pola bramkowego, po lodzie, zaskoczył fińskiego bramkarza ekipy z Opola Tuomasa Tolonena.

Do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie, choć nasza drużyna robiła co mogła, by jak najszybciej doprowadzić do remisu i tym samym nieco postraszyć faworyzowanego rywala.

Druga część gry rozpoczęła się jednak dla gospodarzy najgorzej jak tylko mogła, czyli od straty drugiego gola. Jego autorem został Michael Cichy, czyli kolejny z byłych zawodników Orlika aktualnie reprezentujący barwy klubu z Tychów. „Ukąsił” on w 22. minucie.

Jako że po 40 minutach gry przyjezdni nadal mieli „tylko” dwubramkową przewagę, przed startem ostatniej tercji opolanie jeszcze mogli marzyć o sprawieniu niespodzianki. Ale te nadzieje szybko wybił im z głów Siergiej Dorofiejew, trafiając na 3:0.

Dopiero przy tak niekorzystnym wyniku, pierwszego i jedynego gola dla Orlika w tym starciu zdobył Trandin, najsprytniej zachowując się w zamieszaniu powstałym pod bramką GKS-u.

Kiedy Rosjanin trafiał do siatki, do końcowej syreny pozostawało jeszcze nieco ponad 7 minut. Ten czas znacznie lepiej spożytkowali jednak goście, którzy dopisali do swojego dorobku dwa kolejne trafienia.

Orlik Opole - GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Bramki: 0-1 Rzeszutko - 12., 0-2 Cichy - 23., 0-3 Dorofiejew - 44., 1-3 Trandin - 53., 1-4 Kotlorz - 54., 1-5 Pociecha - 55.
Orlik: Tolonen - Wojdyła, Kostek, Przygodzki, Szydło, Trandin - Bychawski, Gawlik, Wolkou, Jełakow, Gołowin - Stiepanow, Sznotala, Gorzycki, Svitac, Rzekanowski - Obrał, Skrodziuk. Trener Jacek Szopiński.
GKS: Murray - Pociecha, Dorofiejew, Klimienko, Komorski, Michnow - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novavojsky, Sykora, Cichy, Szczechura - Bizacki, Kolorz, Jeziorski, Galant, Witecki. Trener Andriej Gusow.