Na zdjęciu Tysell Bozeman, zawodniczka Cukierków Odry.
Brzeżanki na własnym parkiecie przegrały z PTK Pabianice 61:63
Cukierki Odra Brzeg - PTK Pabianice. Na zdjeciu Justyna Daniel.

Cukierki Odra Brzeg - Pabianice

Brzeżanki rozpoczęły mecz bardzo dobrze, a dzięki mądrej obronie i skutecznej Ofie Tulikihihifo po pierwszej kwarcie prowadziły 24:13.

Dramat miejscowych nastąpił w III kwarcie. Po rzucie za trzy punkty Aleksandry Pawlak po raz pierwszy w meczu Cukierki przegrywały (45:46). Za chwilę osobiste wykorzystały Katarzyna Szymańska oraz Joanna Bogacka, na dodatek Szymańska trafiła "za trzy" i pabianiczanki prowadziły 50:45.

W tym okresie w brzeskiej ekipie mnożyły się straty, niecelne rzuty i nawet Tulikihihifo szybko zatrzymała się na 18 zdobytych oczkach. Poza tym na tablicach walkę przegrywała osamotniona Agnieszka Pietraszek. Ostatecznie miejscowe przegrały trzecią odsłonę 4:21 i w meczu było 45:53.

Nasze koszykarki chcąc odrabiać straty decydowały się na rzuty zza linii 6,25, ale czyniły to źle (trafiły 4 na 19 prób) i w efekcie początek IV kwarty przegrały 1:6 (46:59). W tym momencie nastąpił zryw Cukierków, które zdobyły 8 pkt. z rzędu, jednak potem trwała walka na punkt z dużą liczbą błędów z obu stron. Wreszcie Petillon trafiła dwa razy za dwa i na 35 sekund przed końcem było tylko 61:63. Za trzy próbowała jeszcze rzucać Justyna Daniel, ale nie trafiła.

Cukierki Odra Brzeg - PTK Pabianice 61:63 (24:13, 17:19, 4:21, 16:10)
.
Odra: Petillon 14, Bozeman 4, Rzeźnik, Gołumbiewska 8, Pietraszek 10, Bachryj, Daniel 5, Tulikihihifo 20, Buszta.
PTK: Bogacka 6,Salska 3, Szemraj 14, Głaszcz 4, Pawlak 7, Szymańska 7, Jankowska 3, Mircheva 19.