Przejazd pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich w Opolu otwarty. Uwaga! Wróciła stara organizacja ruchu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Przebudowany wiadukt nad ul. Powstańców Śląskich.
Przebudowany wiadukt nad ul. Powstańców Śląskich. Sławomir Draguła
Tymczasowa organizacja ruchu była wprowadzona ze względu na zamknięcie skrzyżowania ul. Jana Dobrego i Powstańców Śląskich w Opolu. PKP Polskie Linie Kolejowe budowały tam bowiem nowe wiadukty, przebudowane zostały też pobliskie skrzyżowania.

Jeździmy po staremu

W piątek, 24 maja otwarty został przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Powstańców Śląskich w Opolu. W związku z tym wróciła również stała organizacja ruchu na Pasiece. Po pierwsze oznacza to, że jednokierunkowy ruch ulicą Niedziałkowskiego z powrotem odbywa się od ul. Jana Dobrego w stronę ul. Barlickiego.

- Wrócił też ruch jednokierunkowy na ulicy Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Strzelców Bytomskich do ul. Jana Dobrego - mówi Mariusz Chałupnik, specjalista do spraw komunikacji z mediami w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.

Taki był zakres prac

Przypomnijmy. Tymczasowa organizacja ruchu była wprowadzona ze względu na zamknięcie skrzyżowania ul. Jana Dobrego i Powstańców Śląskich. PKP Polskie Linie Kolejowe zbudowały nowe wiadukty nad ul. Powstańców Śląskich. Poszerzony i pogłębiony został też przejazd pod nimi.

Przebudowane zostało też skrzyżowanie Powstańców Śląskich z 11 Listopada oraz Powstańców Śląskich z Jana Dobrego.

- Cały czas trwają jeszcze prace na odcinku ulicy Jana Dobrego w stronę Pasiecznej i Odrowążów - dodaje Mariusz Chałupnik. - Ich zakończenie zaplanowane jest do początku czerwca.

Budowa nowych wiaduktów na Pasiece i przebudowa pobliskich skrzyżowań to część większej inwestycji na opolskim węźle kolejowym. W jej ramach wyremontowano linię kolejową pomiędzy Opolem Głównym a Opolem Zachodnim, zbudowano nowe wiadukty nad ul. Prószkowską, Krapkowicką i Suchodołem oraz nowe mosty nad Młynówką, Odrą i Kanałem Ulgi.

Wiadukty kolejowe w okolicy skrzyżowania ul. Jana Dobrego z Powstańców Śląskich w Opolu

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska