Przyszłość należy do tych, którzy budują…

Materiał partnera zewnętrznego
To już 30. rocznica przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory do organów lokalnej władzy.

Reforma samorządowa była jednym z ważniejszych elementów demokratycznej transformacji ustrojowej. Samorządy mają bowiem kluczowe znaczenie dla stabilizacji i rozwoju kraju; decydują m.in. o tym, jak się żyje mieszkańcom i jak świadczona jest większość usług publicznych. Sprawnie funkcjonujące samorządy to fundament rozwoju, nie tylko lokalnych społeczności, ale również fundament, na którym opiera się rozwój całego kraju.

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory do organów lokalnej władzy. Do Rady Miejskiej Gminy Gogolin wybrane zostały w tym dniu następujące osoby: Eryk Boronczyk, Konrad Czapla, Henryk Duczek, Jan Grabelus, Herbert Grzesica, Bronisława Kałuża, Bernard Kipka, Gerhard Klama, Józef Kowol, Rudolf Kubiczek, Tadeusz Lempart, Alfred Matuszek, Jan Poloczek, Ryszard Skowronek, Erwin Sleziona, Maria Urbaniec, Norbert Urbaniec, Alfred Wieczorek, Joachim Wojtala, Tadeusz Wołowicz. Na przewodniczącego Rady Miejskiej wybrany został Eryk Boronczyk, zaś funkcję wiceprzewodniczących powierzono Marii Urbaniec i Gerhardowi Klamie. Burmistrzem Gminy Gogolin został Norbert Urbaniec, natomiast stanowisko wiceburmistrza powierzono Janowi Pawliszynowi. W skład Zarządu Gminy weszli radni: Maria Urbaniec, Jan Grabelus, Konrad Czapla, Jan Poloczek, Alfred Wieczorek oraz z urzędu burmistrz i jego zastępca. Po śmierci Jana Pawliszyna w 1994 r., stanowisko zastępcy burmistrza powierzono Joachimowi Wojtali, pełniącemu w tym czasie obowiązki kierownika Wydziału Kultury Sportu i Rekreacji.

W 30. rocznicę demokratycznych wyborów samorządowych wspominamy wszystkich tych, którzy przyczynili się do rozwoju naszej „Małej Ojczyzny”.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata służyli mieszkańcom, wypełniając mandaty i pełniąc różne funkcje.
Dziękujemy burmistrzowi i radnym ośmiu kadencji, sołtysom i przewodniczącym zarządów dzielnic, członkom i władzom lokalnych stowarzyszeń oraz ochotniczych straży pożarnych, pracownikom gogolińskiego magistratu i jednostek organizacyjnych gminy oraz lokalnym społecznikom.
To Wasza ciężka praca, zaangażowanie i miłość do gogolińskiej ziemi pozwoliła na rozwój gospodarczy, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i pomnażanie dorobku naszej Małej Ojczyzny.
Przyszłość należy do tych, którzy budują…
Dlatego mamy nadzieję, że kolejne 30 lat przyniesie owoce w postaci dalszego rozwoju, ale przede wszystkim zadowolenia mieszkańców.
Z wyrazami szacunku
Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska