Regionalny Puchar Polski. Derby pomiędzy Unią Krapkowice a...

  Regionalny Puchar Polski. Derby pomiędzy Unią Krapkowice a Ruchem Zdzieszowice głównym smaczkiem 1/4 finału

  Wiktor Gumiński

  Nowa Trybuna Opolska

  Zarówno piłkarze Starowic, jak i Polonii Nysa nadal mają prawo marzyć o zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

  Zarówno piłkarze Starowic, jak i Polonii Nysa nadal mają prawo marzyć o zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. ©Oliwer Kubus

  Początek marca oznacza nadejście ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Wszystkie spotkania tej fazy rozpoczną się w sobotę (2.03) o godz. 14. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Unii Krapkowice z Ruchem Zdzieszowice.
  Zarówno piłkarze Starowic, jak i Polonii Nysa nadal mają prawo marzyć o zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

  Zarówno piłkarze Starowic, jak i Polonii Nysa nadal mają prawo marzyć o zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. ©Oliwer Kubus

  O tym, dlaczego potyczka w Krapkowicach będzie wyjątkowa, najlepiej świadczą słowa trenera Unii Łukasza Wichra.

  - Po pierwsze, czekają nas derby powiatu krapkowickiego. Po drugie, po przeciwnej stronie stanie choćby Dawid Czapliński, którego miałem okazję osobiście prowadzić aż przez pięć lat. Po trzecie zaś, w Unii jest obecnie wielu zawodników, którzy mają Ruchowi coś do udowodnienia. Z usług Daniela Rychlewicza, Bartosza Remienia, Macieja Dyczka czy Krzysztofa Wernera rezygnowano tam bowiem na różnych etapach ich karier.

  Mimo wszystko, niekwestionowanym faworytem tej potyczki jest zespół ze Zdzieszowic. O tym, jak poważnie traktuje on pucharowe rozgrywki, najlepiej świadczy to , czego dokonał w 1/8 finału. W tej fazie rozgromił bowiem na wyjeździe aż 5-2 ubiegłorocznego triumfatora oraz aktualnego lidera 4 ligi - Polonię Głubczyce.

  - Moim zdaniem przyjdzie nam się zmierzyć z głównym faworytem pucharowych rozgrywek - nie ukrywał Wicher.

  W przeszłości jednak prowadzone przez niego drużyny potrafiły sprawiać niespodzianki w Pucharze Polski. W 2014 roku zdobył on nawet to trofeum z ekipą Małejpanwi Ozimek. Z kolei w poprzedniej edycji dowodzona przez niego Unia ograła między innymi w 1/8 finału inną czołową drużynę z Opolszczyzny - 3-ligową Stal Brzeg. Tak więc kolejny z przedstawicieli tego szczebla musi się mieć teraz na baczności.

  Ostatnio zapewnili mnóstwo emocji

  Do drugiego starcia pomiędzy przedstawicielem 4 i 3 ligi dojdzie w Graczach, gdzie miejscowy Skalnik ugości Stal Brzeg. Obie drużyny łączy to, że przepustkę do ćwierćfinału wywalczyły w niezwykle dramatycznych okolicznościach.

  Brzeżanie dali bowiem swoim kibicom uzasadnione powody do tego, by o ich spotkaniu z innym 3-ligowcem - Agroplonem Głuszyna pamiętali naprawdę długo. Padł w nim bowiem, po dogrywce, hokejowy wynik 6-4.

  Mecz Skalnika ze Startem Namysłów nie był aż tak pasjonujący, ale zakończył się jeszcze później, bo po rzutach karnych.

  Supersnajper już ich nie wspomoże

  Jedyny przedstawiciel ligi okręgowej w gronie ćwierćfinalistów, czyli MKS Wołczyn, w dużej mierze zawdzięczał Przemysławowi Szczupakowskiemu. W wygranym aż 7-1 starciu 1/16 finału z GKS-em Głuchołazy trafił do bramki aż pięć razy, a w 1/8 finału z Po-Ra-Wiem Większyce (3-0) zdobył wszystkie trzy gole.

  Zimą jednak nie wznowił on już treningów. Dużym echem odbiło się natomiast pozyskanie Michała Glanowskiego, który wrócił do swojego macierzystego klubu. I będzie on już mógł wspomóc nowych kolegów w sobotnim boju z czołową drużyną 4 ligi - Starowicami.

  - Nasz klub nigdy nie doszedł w Pucharze Polski tak daleko, stąd też spodziewamy się wysokiej frekwencji. W Wołczynie od kilku dni widać duże zainteresowanie tym meczem - mówi Krzysztof Tokarski, prezes MKS-u.

  Teraz w pucharze, za tydzień w lidze

  Ostatnią parę 1/4 finału utworzą już dwaj 4-ligowcy: Piast Strzelce Opolskie podejmie Polonię Nysa. Po małym rozbiorze kadrowym, jaki nastąpił zimą w szeregach tych pierwszych, wydaje się, że faworytem tego spotkania wydają się być nysanie. Co ciekawe, za tydzień, również w Strzelcach Opolskich, te zespoły powalczą już ze sobą o ligowe punkty.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej NTO za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej NTO za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.