Studenci z różnych kierunków znaleźli coś dla siebie, od staży i praktyk, po pełnoetatowe oferty pracy. Błażej Heik, student mechaniki i budowy maszyn, podkreślił wartość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, możliwość przekazania CV i rozmowy o szczegółach zatrudnienia.
- Jestem na studiach magisterskich, więc szukam pracy. Targi to dobra okazja, aby poznać firmę w mniej formalny sposób – podkreślał.
Z kolei Wojciech Matysiak, student drugiego roku informatyki znalazł pracę już na etapie informacji zapowiadających Akademickie Targi Pracy.
- Jeszcze przed targami przejrzałem listę ofert firm, które miały swoje stoiska i znalazłem pracę w IFA – opowiada Wojciech Matysiak.
Absolwenci Politechniki Opolskiej to łakomy kąsek dla pracodawców
Na studentów, którzy wzięli udział w Akademickich Targach Pracy czekało ponad 70 firm, które łącznie oferowały powyżej 500 możliwości pracy, staży i praktyk. Wśród nich ifm ecolink.
- Ponad 70 proc. naszych pracowników, głównie w dziale badań i rozwoju, stanowią absolwenci Politechniki Opolskiej. Radzą sobie doskonale dlatego jesteśmy na targach. Oferujemy staże, praktyki, ale także oferty związane z naszym działem badań i rozwoju. Szukamy przede wszystkim osób mocno technicznych – wylicza Magdalena Blacha z ifm ecolink.
Wielu pracodawców zwracało uwagę, że studenci i absolwenci Politechniki Opolskiej są bardzo pożądanymi pracownikami na rynku pracy.
- Nasza współpraca z Politechniką Opolską stale się rozwija. Zatrudniamy już absolwentów Politechniki Opolskiej, z których jesteśmy bardzo zadowoleni, dlatego chcemy pozyskać kolejnych. Interesują nas szczególnie konstruktorzy, osoby, które projektują różne rozwiązania elektrotechniczne, projektanci, specjaliści z budowy maszyn – wylicza Dorota Gorzeń z PKP Intercity Remtrak.
Władze Politechniki Opolskiej zwracają także uwagę, że w trakcie tegorocznych Akademickich Targów Pracy padł kolejny rekord frekwencji: przez cztery godziny hol budynku „Łącznik”, gdzie odbywały się targi, odwiedziło ponad tysiąc studentów.
- Akademickie Targi Pracy to już marka. Organizowane od 15 lat największe tego typu wydarzenie w województwie co roku łączy studentów z pracodawcami. Warto podkreślić, że co roku wzrasta nie tylko liczba młodych osób odwiedzających targi, ale także firm, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych studentów - podsumowuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.