Rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. Inwestycja ma być gotowa później. Co tam powstało do tej pory? [ZDJĘCIA]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. Inwestycja ma być gotowa później
Rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. Inwestycja ma być gotowa później Piotr Guzik
Na terenie kamionki Piast w Opolu trwa budowa boiska do piłki nożnej oraz parkingu w miejscu budynku dawnej cementowni. Prace są jednak dalekie od ukończenia. Okazuje się, że termin realizacji inwestycji przesunięto na sierpień.

Przetarg na rewitalizację rejonu kamionki Piast w Opolu rozstrzygnięto przed rokiem. Wygrała go firma Best-Obepel z Opola. Umowa opiewała na 8 mln zł i zakładała, że wykonawca najpierw wykona dokładny projekt, a dopiero potem przystąpi do jego realizacji.

Prace - skupione w południowo-zachodniej części kamionki Piast - rozpoczęto jesienią minionego roku. Do jego końca powstały fundamenty stanicy dla nurków, wytyczono też boisko typu "orlik", a także wyznaczono ścieżki dla pieszych i rowerzystów.

Jeszcze pod koniec 2020 roku urzędnicy przyznawali, że postęp w pracach nie jest jednak taki, jak pierwotnie zakładano. Pierwotnie inwestycja miała być zakończona wiosną tego roku, ale już wtedy zakładano, że koniec prac nastąpi bliżej połowy 2021 roku.

Ten termin już się zbliża, postanowiliśmy więc sprawdzić, na jakim etapie są prace na kamionce Piast. Realizacja ścieżek pieszo-rowerowych jest bardziej zaawansowana. Z terenu objętego pracami wywieziono też śmieci i gruz, które zalegały tam przez lata.

Teren w okolicach pozostałości budynku po cementowni oczyszczono z krzewów i samosiejek, trwa tam budowa parkingu. Wyburzono też część elementów konstrukcji, pozostawiając jednak same ściany. Stanica dla nurków wygląda na bliską ukończenia.

Okazuje się jednak, że rewitalizacja kamionki Piast nie będzie ukończona do początku wakacji. Termin realizacji przesunięto.

Dariusz Król z biura prasowego ratusza wskazuje, że przyczyną są problemy covidowe zarówno po stronie wykonawcy, jak i dostawcy elementów stalowych konstrukcji, który nie dostarczył ostatniej partii zamówionych elementów pomimo zamówienia ich z dużym wyprzedzeniem.

- Problemy związane z koronawirusem szczególnie dotknęły wykonawcę, w której bardzo często duże grupy pracowników były wyłączone z pracy. Dodatkowo na COVID-19 zmarł główny brygadzista firmy - mówi.

- Biorąc pod uwagę zapisy wszystkich tarcz antykryzysowych dla przedsiębiorców, miasto było zobowiązane uwzględnić te problemy. Zwłaszcza, że zarówno wykonawca, jak i dostawca materiałów je udokumentowali. Otrzymali dodatkowy czas. Inwestycja ma być ukończona w sierpniu tego roku - informuje Dariusz Król.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska