Rozpoczyna się remont ulicy Wrocławskiej w Opolu. Prace potrwają trzy miesiące. Szykują się spore utrudnienia

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Drogowcy wymienią asfalt na ul. Wrocławskiej w Opolu. Chodzi o odcinek o długości 1,8 kilometra.
Drogowcy wymienią asfalt na ul. Wrocławskiej w Opolu. Chodzi o odcinek o długości 1,8 kilometra. MZD Opole
4 czerwca Miejski Zarząd Dróg przekazuje wykonawcy remontu ulicę Wrocławską w Opolu. Jest to jedna z najbardziej zniszczonych w mieście dróg po ostatniej zimie. W jezdni pełno jest dziur i wyrw. Dlatego potrzebne jest frezowanie i wymiana większych połaci nawierzchni.

Nawierzchnia ulicy Wrocławskiej w Opolu do wymiany

- Jutro, czyli 4 czerwca, przekazujemy plac budowy, na którym wykonawca fizycznie ma się pojawić 11 czerwca. Minimalizujemy utrudnienia w ruchu - informuje Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Dlatego w czasie, gdy jeszcze twa rok szkolny, wykonawca będzie przez około dwa tygodnie prowadził roboty na wyspie rozdziału, na wysokości stacji Shell. Następnie działania, które będą bardziej ingerować w ruch, zostały zaplanowane już na czas wakacji.

Wyremontowana zostanie nawierzchnia ulicy Wrocławskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nysy Łużyckiej i Niemodlińską do skrzyżowania z ulicą Partyzancką i Domańskiego. To oznacza, że prace zostaną przeprowadzone na długości 1,8 kilometra.

- Ich głównym celem jest wymiana nawierzchni - mówi Mariusz Chałupnik, specjalista do spraw komunikacji w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.

Dodatkowo drogowcy wymienią i skorygują krawężniki, dokonają też korekty łuku na skrzyżowaniu z ulicami Partyzancką i Domańskiego. Szacowany czas remontu to około trzech miesięcy.

- Szczegółowy plan dotyczący przebiegu prac będzie znany niebawem - mówi Mariusz Chałupnik.

Kierowcy narzekają

Odcinek ulicy Wrocławskiej, o którym tu mowa, jest z jednym z najbardziej zniszczonych w mieście po ostatniej zimie. W jezdni pełno jest dziur i wyrw. Tu nie pomoże już zwykłe łatanie. Dlatego potrzebne jest frezowanie i wymiana większych połaci nawierzchni.

Kierowcy z Opola mówią, że ul. Wrocławska powinna zostać wyremontowana praktycznie na całej długości.

- Jezdnia jest w fatalnym stanie i jeździ się po niej okropnie - mówi Piotr Milewski z Opola.

Kierowcy od jakiegoś czasu postulują też, by poszerzyć ul. Wrocławską o dodatkowe pasy ruchu na odcinku od Spychalskiego do Niemodlińskiej i od Niemodlińskiej do odcinka czteropasmowego za mostem na Kanale Ulgi.

Miasto ma w planach remont Wrocławskiej od Spychalskiego do Niemodlińskiej. Pomysł jest m.in. taki, by powstał tam dodatkowy pas ruchu dla kierowców jadących w stronę Niemodlińskiej. Zresztą już teraz ruch w tą stroną odbywa się tak, jakby były tam dwa pasy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska