Targi nto - nowe

Rusza Jazz Festiwal Prudnik. Dwa dni z niezwykłą muzyką, cztery koncerty świetnych muzyków. Będzie Krzysztof Ścierański i Marek Radu

Krzysztof Strauchmann
Niezwykłe miejsce, niezwykły nastrój, niezwykła muzyka. W piątek i sobotę (4–5 sierpnia) w Prudniku będzie królować jazz w najlepszym wydaniu. Zagra całe miasto.

Nastrój zapewnia już samo miejsce – ogród XIX wiecznej willi prudnickiego bogatego fabrykanta, zamienionej na dom kultury. Do tego spokój sierpniowych wieczorów i nocy. Pomysłodawca i organizator festiwalu, prudnicki muzyk Ryszard Czeczel mówi, że przez 20 lat nigdy dotąd nie padało. Publiczność zresztą usiądzie pod wielkim namiotem.

Piątkowe wydarzenia

Festiwal startuje w piątek 4 sierpnia o godzinie 19 koncertem Yanika Trio featuring Grzegorz Dowgiałło. Yanika (Magdalena Grzymkowska), to znana wokalistka śpiewająca równie dobrze muzykę soul, jak i też hip hop. W Prudniku wykona nastrojowe utwory piosenkarki brytyjskiej, pochodzenia nigeryjskiego - Shade Adu. Śpiewający razem z Yaniką Grzegorz Dowgiałło, to wokalista obdarzony doskonałymi warunkami głosowymi, który wykona piosenki Stivie Wondera.

W wieczornej części piątkowego koncertu o 20.30 na scenie w ogrodach POK wystąpi Marcelina Gawron, wokalistka wykonująca jazz klasyczny. Razem ze swoim zespołem wykona program z autorskiego albumu „Notes of life”.

Sobotnie atrakcje

Sobotnia sesja zacznie się także o 19 koncertem jazzowego perkusisty Gniewomira Tomczyka z zespołem i gościa specjalnego - wokalisty Mateusza Krautwursta.

Wieczornym wydarzeniem soboty (o godzinie 20.30) będzie koncert zespołu Krzysztof Ścierański New Quortet z gościnnym udziałem byłego gitarzysty TSA Marka Raduli. Krzysztofa Ścierańskiego chyba nie trzeba przedstawiać, jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 50 lat. Grał w zespole Anawa z Markiem Grechtą, a potem w tak znanych zespołach jak Air Condition czy String Conection. Tym razem towarzyszyć mu będzie między innymi Marek Raduli, znakomity gitarzysta rockowy, który w czasie swojej kariery grał w tak znanych zespołach jak Banda i Wanda, Bajm czy Budka Suflera. Jak zapowiada Ryszard Czeczel, dyrektor artystyczny festiwalu, skład grupy wskazuje, że koncert będzie miał charakter jazzowo – rockowy.

Wszystkie koncerty odbywają się w ogrodach Prudnickiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 1. Wstęp jest wolny.

Festiwalowi towarzyszą dodatkowe wydarzenia kulturalne. Kamila Jamioł przez dwa dni poprowadzi warsztaty fotograficzne. Daria Rzepiela poprowadzi warsztaty plastyczne „Sztuka improwizacji”, a wokalistka Marcelina Gawron warsztaty wokalne dla wszystkich.
W holu Prudnickiego Ośrodka Kultury tylko przez dwa dni można też będzie oglądać wystawę anegdot o polskich jazzmanach i ich muzyce, przygotowaną przez Muzeum Jazzu.

Dla rodziców przychodzących z dziećmi przygotowano strefę dziecka z warsztatami, animacjami i muzyczną czytelnią dla najmłodszych. Swoje stoisko przygotowuje także Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zobacz Q&A z Mandaryną !

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska