Staw Zamkowy w Opolu i multimedialna fontanna są już gotowe. Pierwszy pokaz będzie 1 maja

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zakończył się remont Stawku Zamkowego w Opolu i budowa nowej multimedialnej fontanny.
Zakończył się remont Stawku Zamkowego w Opolu i budowa nowej multimedialnej fontanny. Robert Lodziński
Zakończył się remont Stawku Zamkowego przy ulicy Barlickiego w Opolu. W ramach inwestycji powstała supernowoczesna fontanna multimedialna, która będzie kolejną atrakcją turystyczną miasta.

Kolejna superatrakcja Opola

Jak poinformował Urząd Miasta w Opolu pierwszy pokaz nowej multimedialnej fontanny na Stawku Zamkowym zaplanowany jest na środę 1 maja o godzinie 21.30.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i turystów - zachęca Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - W kolejnych dniach pokazy będą miały miejsce o godzinach: 13:00, 17:00 i 21:30.

To urokliwe miejsce jest jedną z atrakcji turystycznych Opola, które chętnie odwiedzają również mieszkańcy miasta. Nowy multimedialny wodotrysk składa się z 60 dysz, z których każda jest oświetlana reflektorem LED z płynną zmianą kolorów w zakresie 16 milionów barw! Co ważne, fontanna wyposażona jest w ekran wodny, na którym wyświetlane będą filmy, animacje i laserowe projekcje. Tak jak do tej pory, podczas pokazów, usłyszymy największe polskie przeboje.

Stawek Zamkowy po remoncie

Ostatni gruntowny remont Stawku Zamkowego przeprowadzono w 2012 roku. Wówczas powstała multimedialna fontanna, która podczas pokazów emanowała światłem i emitowała największe polskie przeboje. Niestety, problemy z działaniem dysz były stałym wyzwaniem, wymagającym corocznych napraw. Ponadto, niecka stawku również wymagała już odnowienia, ponieważ widoczne były spękania, ubytki betonu oraz problemy z uszczelnieniem dylatacji. Niektóre płytki na stopniach schodków również uległy uszkodzeniu.

Remont stawku przy ul. Barlickiego rozpoczął się w zeszłym roku. Oprócz zbudowania nowej fontanny robotnicy wylali nową betonową nieckę, wyremontowali komory techniczne, zamontowali nowy system zasilania i sterowania. Koszt inwestycji to blisko 7 milionów złotych, z czego 5 milionów to dofinansowanie z Polskiego Ładu, a reszta pochodzi z budżetu miasta. Dzięki inwestycji, stawek będzie służył nam bez problemu przez kolejne 10 lat.

Stawek Zamkowy w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska