Saltex 4 liga: Pogoń Prudnik - Olimpia Lewin Brzeski 4-2

Bartosz Wójtowicz z prudnickiej Pogoni.
Bartosz Wójtowicz z prudnickiej Pogoni. Oliwer Kubus
W drugiej połowie obie ekipy nie zrezygnowały ze strzelania bramek i walki o wygranej, a kibice w ciągu kwadransa zobaczyli pięć trafień.

Prudniczanie spotkanie na swoim obiekcie zaczęli z werwą i dwa razy po dobrych podaniach na pozycję wyprowadzili Formę. Ten uderzał z ośmiu i pięciu metrów, ale chyba był tym zaskoczony, bo okazje zmarnował. Po kwadransie do kontrofensywy przystąpili goście z Lewina Brzeskiego. Opanowali środek boiska i prowadzili grę, ale bez efektu.

Okazji już nie było, ale na zakończenie widzowie się doczekali i było warto. Na strzał z 35 metrów zdecydował się Surma, piłka nabrała dziwnej rotacji i paraboli, ale wpadła do siatki, choć Dzudzik robił wszystko, aby temu zapobiec. Strzał w okienko, to jednak zmora każdego golkipera.

Po przerwie sytuacja nabrała rumieńców, a goście szybko objęli prowadzenie. Najpierw błąd Wójtowicza wykorzystał Paczek, a następnie w polu karnym faulował Leśniowski i z jedenastu metrów trafił Stawecki. Ale obie ekipy nie zamierzały na tym poprzestać i toczyły otwartą wymianę. Nie najlepiej skończyła się ona dla gości.
Prowadzili bowiem cztery minuty, kiedy Rudzki wymanewrował Moczkę i wyłożył piłkę nadbiegającemu Surmie, który pokonał Dudzika. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkował Rudzki, a do główki doszedł Leśniowski i Pogoń odzyskała prowadzenie. W 71. minucie podwyższył je Surma, który po zagraniu Pietruszki uprzedził gol;kipera na 30 metrze i pozostało mu trafić do pustej bramki. Wynik powinien ustalić na 5-2 Rysz, ale z bliska trafił w nogę Dudzika.

Pogoń Prudnik - Olimpia Lewin Brzeski 4-2 (1-0)
1-0 Surma - 44., 1-1 Paczek - 56., 1-2 Stawecki - 59., 2-2 Surma - 63., 3-2 Leśniowski - 65., 4-2 Surma - 71.
Pogoń: Roskosz - Cajzner, Wójtowicz, Pietruszka, Dziwisz (44. Rysz) - Forma (65. Gościej), Scholz, Wicher (22. Leśniowski), Surma - Rudzki, Mazur. Trener Dariusz Przybylski.
Olimpia: Dudzik - Raś, Moczko, Stawecki, R. Tomaszewski - Niemiec (60. Witkowski), Maj, Marszałek (46. Hraca), Twardowski - Paczek (75. Wolny), Tramsz. Trener Rafał Tomaszewski.
Sędziował: Przemysław Mielczarek (Kluczbork).
Żółte kartki: Surma, Dziwisz - Paczek, Moczko.