Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Olimpia Lewin Brzeski 1-2

Artur Tomaszewski z Olimpii.
Artur Tomaszewski z Olimpii. Sławomir Jakubowski
Bohaterem spotkania o podwójną stawkę w wyścigu o utrzymanie został doświadczony A. Tomaszewski z Olimpii.

Najpierw trafił on do siatki paczkowian po strzale z 20 metrów, a potem wykończył uderzeniem w krótki róg kontrę swojego zespołu. Sparta odpowiedziała tylko z karnego, podyktowanego za faul na B. Olszewskim. Jedenastkę wykorzystał Michaliszyn.

- Przegraliśmy ważny mecz ze Skalnikiem, teraz z Olimpią i nasza sytuacja jest bardzo trudna - przyznał Marcin Krótkiewicz, szkoleniowiec gospodarzy sobotniego meczu. - Przed przerwą zagraliśmy źle, nie było agresywnego dojścia do rywala. W efekcie sporo miejsca miał Tomaszewski, zszedł z boku na środek boiska i ładnie uderzył. Po przerwie było już lepiej, ale rywal nas skontrował.

Wiele kontrowersji wywołała sytuacja z doliczonego czasu. Wówczas dośrodkował w pole karne B. Olszewski, a bramkarz nie sięgnął piłki i zderzył się z Gucwą. Piłka wpadła do bramki, sędzia wskazał na środek boiska, po czym odgwizdał faul Gucwy.

W pierwszej części Olimpia prowadziła grę, swojej szansy szukała w strzałach z dystansu, miała też dwa groźne dośrodkowania w pole karne. Dobrą grę udokumentowała w 39. min. Spartę stać było na strzał z wolnego Niziołka, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. To samo miało miejsce po próbie Niemca pięć minut później. Po przerwie główkowali dla miejscowych Ł. Krótkiewicz i Bogdanowicz, ale najpierw spisał się Dąbrowski, a potem interweniował przytomnie Moczko.

Sparta Paczków - Olimpia Lewin Brzeski 1-2 (0-1)
0-1 A. Tomaszewski - 39., 0-2 A. Tomaszewski - 67., 1-2 Michaliszyn - 75. (karny)

Sparta: Margasiński - Kowalski, Hejdak, Bogdanowicz, B. Olszewski - Michaliszyn (82. Kubicz), M. Olszewski, Niziołek, Pach (65. Ł. Krótkiewicz), Osuchowski - Gucwa. Trener Marcin Krótkiewicz.

Olimpia: Dąbrowski - Adasik, Moczko, Stawecki, Buśko - R. Mączyński (62. Stawniczy), Jurek (81. Twardowski), Maj, Raś - Niemiec (87. Szymański), A. Tomaszewski (90. Rolka). Trener Grzegorz Urbaniak.