Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Olimpia Lewin Brzeski 4-1

Krzysztof Gucwa ze Sparty Paczków.
Krzysztof Gucwa ze Sparty Paczków. Sławomir Jakubowski
Spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby już w 2. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Maj.

Po dobrym dograniu minął on bramkarza, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał go asekurujący kolegę Bogdanowicz. W 14. minucie prowadzili już paczkowianie. W pole karne odważnie wbiegł Niziołek i został faulowany, a z jedenastu metrów nie pomylił się Sypek. Trzy minuty później Sparta miała dwie bramki zaliczki.

Tym razem aktywny Niziołek "zarobił" rzut wolny. W tej akcji pomocnika Sparty nieprzepisowo zatrzymał Moczko, a ponieważ rywal wychodził sam na sam z bramkarzem zobaczył czerwoną kartkę Co gorsza dla Olimpii z 17 metrów precyzyjnie uderzył Bobiński.

Choć w osłabieniu, grająca niezłe zawody Olimpia, której piłkarze dobrze operowali piłką próbowała atakować, ale nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Taka nadarzyła się w 63. minucie, kiedy po przejęciu piłki i klepce ze Starczukowskim sam na sam z Czarneckim znalazł się Maj i zdobył kontaktowego gola. Goście nie potrafili jednak stworzyć kolejnej okazji, a jedną niezłą miał Paczek, ale spudłował.
Niespełna 10. minut później wszystko wróciło do równowagi. Po rozegraniu piłki do boku Bobiński zagrał w pole karne, a Gucwa trafił na 3-1. Od tego momentu w poczynaniach paczkowian nieoczekiwanie zrobiło się chaotycznie, mnożyły się straty, ale rywal tego nie wykorzystał. Co więcej stracił gola. Ł. Krókiewicz rozegrał piłkę z Michaliszynem, ten zagrał wzdłuż linii, a Szwarga dopełnił formalności.

Sparta Paczków - Olimpia Lewin Brzeski 4-1 (2-0)
1-0 Sypek - 14. (karny), 2-0 Bobiński - 17., 2-1 Maj - 63., 3-1 Gucwa - 72., 4-1 Szwarga - 90.
Sparta: Czarnecki - Jędrocha (66. Szwarga), Bogdanowicz, Jasiok (77. Podobiński), Olszewski -Niziołek (80. Michaliszyn), Sypek, Żeligowski, Bobiński, Osuchowski (60. Ł. Krótkiewicz) - Gucwa. Trener Marcin Krótkiewicz.
Olimpia: Dudzik - Raś, Moczko, Stawecki, Buśko - Twardowski (76. Witkowski), Maj, R. Tomaszewski, Starczukowski (61. Marszałek) - Tramsz, Paczek (70. Wolny). Trener Rafał Tomaszewski.
Sędziował: Rafał Mazański (Nysa).
Czerwona kartka: Moczko (17.);